Derby v Boleslavi ovládly emoce: Ostrá bitka po siréně, týmy si nepodaly ruce | info.cz

Články odjinud

Derby v Boleslavi ovládly emoce: Ostrá bitka po siréně, týmy si nepodaly ruce

Dopadlo to ještě dobře, mohlo být hůř. Závěr utkání 18. kola Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Libercem (3:1) málem okořenila bitka všech hráčů na ledě. Emocemi nabitý duel na jeho konci rozproudil domácí útočník Tomáš Urban, který krátce po závěrečné siréně dorazil puk do prázdné liberecké branky. Spustila se mela, při které vyhlášený ranař Jaroslav Vlach pořádně namlátil Jakubu Orsavovi. „Je to derby, tak to má být,“ hodnotil duel už bez emocí boleslavský kapitán Jan Hanzlík.


Pořádné emoce provází souboje Mladé Boleslavi a Liberce už od baráže na jaře 2013. K vidění byly opět při nedělní bitvě na boleslavském ledě. „Emoce jsou tady vždycky cítit,“ řekl liberecký brankář Roman Will, který v minulosti dlouhé roky působil právě v dresu velkých rivalů.„Je to derby, emoce byly cítit. Nám se nedaří, Liberci se taky nedaří, šlo o body,“ přitakal Hanzlík, který jako kapitán dovedl Boleslav k výhře nad Bílými Tygry po 12 prohrách v řadě. Naposledy Bruslařský klub ovládl derby 25. září 2015.

Mladá Boleslav - Liberec: Nakládačka na konec! Vlach po utkání zmlátil Orsavu autor: TV TIPSPORT


Více než skončení negativní série se ovšem po zápase probíral jeho závěr. Domácí se v klidu ubránili powerplay soupeře a začali slavit u brankáře Jana Růžičky. Na druhé straně ale zhruba pět vteřin po závěrečné siréně Tomáš Urban zcela zbytečně napálil puk do opuštěné liberecké branky. To se hostům pochopitelně nelíbilo.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie