Dilema pro obojživelnici Ledeckou: Obě mistrovství světa nejspíš nezvládne, bude si muset vybrat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dilema pro obojživelnici Ledeckou: Obě mistrovství světa nejspíš nezvládne, bude si muset vybrat

Dilema pro obojživelnici Ledeckou: Obě mistrovství světa nejspíš nezvládne, bude si muset vybrat

Zopakování jedinečného kousku z letošní olympiády, kde ovládla super-G na lyžích i obří slalom na snowboardu, bude pro Ester Ledeckou na nejbližším mistrovství světa prakticky nemožné. Snowboardový světový šampionát v americkém Park City a mistrovství světa v alpských disciplínách ve švédském Aare se totiž překrývají.

Lyžařské MS se koná od 5. do 17. února. Rychlostní disciplíny, které „obojživelnice“ Ledecká preferuje, jsou ve Švédsku na programu ve stejném týdnu, jako se v zámoří pojedou paralelní disciplíny na snowboardu. „Navíc různé kontinenty, ten přelet je prakticky nereálný,“ poznamenal k termínové kolizi David Trávníček, ředitel agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

Při finále Světového poháru v Aare o tom diskutoval se zástupci mezinárodní federace FIS a upozornil je, že je to nešťastné. Změna termínu některého ze šampionátů kvůli Ledecké je ale nereálná. To uznal i ředitel ženského Světového poháru FIS Atle Skaardal. „Není to moje rozhodnutí. Ale řekl bych, že je nulová šance na posun šampionátu. Je to obrovská akce, dlouhodobě plánovaná,“ řekl novinářům.

Dvojnásobná olympijská vítězka, která na loňském MS ve snowboardingu získala zlato a stříbro, si tak bude muset vybrat. „Je to zase otázka toho rozhodnutí, co bude důležitější. Mám pocit, že v těch diskuzích by mohlo vítězit mistrovství světa v alpských disciplínách,“ dodal Trávníček.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.