Djokovič dopoval a tenisová asociace ho kryje, ohromila expertka

Pavel Novotný

06. 08. 2017 • 18:24

Porazit Novaka Djokoviče? V roce 2015 to byla holá utopie, kterou se povedlo převést do reality jen šesti tenistům a i předcházející sezonu šlo o velmi ojedinělý počin. A letos? Výhra nad rodákem z Bělehradu je sice vzácná, ale už nijak neobvyklá věc. Za pomalým sesunem bývalé světové jedničky z nejvyšších pozic však podle televizní expertky Helene Pelletierové ani tak nemůže ztráta motivace či zdravotní problémy, ale spíše doping.

Velmi odvážné tvrzení vypálila bývalá tenistka během vysílání montrealské rozhlasové stanice 98,5 FM. Zatímco Djokovič uvedl za důvody předčasného ukončení sezony přetrvávající problémy s loktem, Pelletierová se přiklání spíše k domnělému dopingu, který měl šestinásobný vítěz Australian Open užívat. Expertka však jde ještě dál.

Krýt údajný doping srbského tenisty totiž údajně pomáhá i samotná tenisová asociace ATP. „Řada mých přátel, mezi kterými jsou i velmi respektované osoby, říká, že Djokovič má problémy s dopingem. Ti lidé, kteří toto tvrdí, jsou odborníci, kteří pravidelně sledují velké turnaje a rozumí tenisu,“ pokračuje osmapadesátiletá žena.

A hned si pokládá další otázku. „Má Djokovič opravdu zdravotní problémy? Nebo jde spíše jen o výmluvu, díky které chce získat čas? Hodně lidí nevěří tomu, že za koncem Novakovy sezony je jeho zraněný loket. V takovém špatném stavu, aby s ním nemohl hrát, opravdu není. Nějaké potíže určitě má, bolí ho to, ale opravdu tak moc?“ nešetří třicetiletou legendu bývalá tenistka.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET