Články odjinud

Djokovič si poradil s Nišikorim a zahraje si semifinále Wimbledonu

Srbský tenista Novak Djokovič je znovu po třech letech a poosmé v kariéře v semifinále Wimbledonu. Trojnásobný vítěz turnaje dnes na londýnské trávě potvrdil, že se mu proti Kei Nišikorimu daří, Japonce porazil 6:3, 3:6, 6:2, 6:2 a připsal si nad ním již třináctou výhrou v řadě.

Soupeřem jednatřicetiletého Djokoviče, který je v grandslamovém semifinále poprvé od finále US Open 2016, bude buď světová jednička Rafael Nadal ze Španělska, nebo Argentinec Juan Martín del Potro.

„Je skvělé být zase mezi čtyřmi na grandslamu. Jsem nadšený, jak se ve správný moment zvedla úroveň mého tenisu. Teď si chci užít tuhle výhru a pak se připravím na dalšího soupeře,“ řekl Djokovič v rozhovoru po utkání.

Jeden míč od semifinále už byl i obhájce titulu Roger Federer. Švýcar vyhrál v duelu Jihoafričanem Kevinem Andersonem první dva sety 6:2, 7:6 a za stavu 5:4 při možnosti duel ukončit netrefil bekhend. Třetí set ztratil 5:7 a prohrál ve Wimbledonu první set po čtyřiatřiceti vyhraných. Vyrovnal tak svůj rekord z let 2005 a 2006. Duel rozhodne pátý set.