Dominance, nadšení i vyprodané haly. Připomeňte si, jak vypadaly Jágrovy návraty do Kladna

HalfPageAd-1

iSport.cz

30. 01. 2018 • 08:59

Kariéra Jaromíra Jágra v NHL se s velkou pravděpodobností definitivně uzavřela. Legendární útočník však bude alespoň nějakou dobu bavit české fanoušky a nejvíce ty v rodném Kladně. Slavná osmašedesátka se do „svého“ města vrátila v minulosti již několikrát a vždy to byla parádní představení. 

 

 

Mobile-rectangle-3

1994/95

zápasů: 11

bodů: 22 (8+14)

Byla to první zkrácená sezona NHL, do mateřského klubu přicestoval z Pittsburghu. Už jako slavný hráč, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu. Lidé na něj byli nažhavení. Na ledě zářil, ostatní jednoznačně převyšoval, ale někdy to měl i dost těžké. Když se objevil v Plzni, na starost si ho vzal útočník Jaroslav Kreuzman, který na vlasatého mága vyrukoval s drsnou osobní obranou. „Dodnes to mám na talíři. Aspoň díky něčemu si mě lidé pamatují,“ usmívá se. Během výluky stihl Jágr další dvě krátké evropské štace.

2004/05

zápasů: 17 

bodů: 28 (11+17)

Další úžasné představení. Celkem ho vidělo 118 598 fanoušků přímo v arénách, vyprodával jednu za druhou. V Kladně se sešel opravdový výkvět, vedle Jágra nechyběli bratři Kaberleové nebo Pavel Patera s Martinem Procházkou. Jágr opět dokázal vyprodávat stadiony. Kamkoliv přijel, byl kolem něj poprask. V posledním utkání s Libercem si připsal čtyři body (2+2), Kladno stylově gólem přes celé hřiště v poslední sekundě porazilo Liberec. Potom odešel do ruského Omsku. Výluka nakonec trvala celou sezonu.

2012/13

zápasů: 34
bodů: 57 (24+33)

Původně se mohlo zdát, že je fenomén s číslem 68 už v extralize okoukaný. Ale kdeže! Opět obrátil Česko vzhůru nohama. Potřetí. Kladno vyprodávalo venkovní zápasy, na Jágra se stály fronty. Hvězda si to užívala, ochotně se podepisovala, fotila se s fanoušky. „Moc se mi to tady líbilo, všem lidem děkuju!“ vzkázal, když se vydával do Dallasu. S lidmi začal ve velkém komunikovat prostřednictvím Facebooku, jeho stránka se stala hitem. I když odešel po konci výluky zpátky do NHL, až do konce sezony zůstal nejproduktivnějším hráčem týmu.

Více zpráv z webu iSport.cz ZDE >>>

SDÍLET

Billboard-bottom-1