Dotace pro sport přehledně: půl miliardy pro fotbal, biatlon má 32 milionů, 57 milionů dostane florbal | info.cz

Články odjinud

Dotace pro sport přehledně: půl miliardy pro fotbal, biatlon má 32 milionů, 57 milionů dostane florbal

Kolik peněz dnes proudí ze státního rozpočtu do českého sportu? Za dobu úřadování současné ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové došlo k výraznému zlepšení. Místo tří miliard teď na jeho podporu proudí dvojnásobek financí, a s výhledem na rok 2020 se mluví dokonce o dotacích ve výši 10 miliard korun. „Muselo to přijít. Sport byl na hraně propasti, ze které by už nebyla cesta zpět,“ řekla Valachová v pořadu iSport.cz Overtime.

Největší část z letošního koláče pro sportovní svazy ze tří nejdůležitějších dotačních programů (na činnost svazu, na reprezentaci a a talentovanou mládež) patří jednoznačně fotbalu, do něhož jde přes půl miliardy, v poslední době stále populárnější biatlon dostane letos 32 milionů.

Valachová vysvětlila, v čem vidí priority ve financování sportu. „Děti a mládež, sportovní reprezentace a investice do sportovní infrastruktury. To jsou tři priority a hodně propojené nádoby. Myslet si, že budeme mít úspěch v reprezentaci, když nebudeme podporovat děti a mládež, to prostě nejde. Reprezentace je propojena vůbec se vším.“ Kromě toho klade důraz i na zlepšení infrastruktury.

KDO DOSTÁVÁ KOLIK? OD BIATLONU PO FOTBAL - SPORTOVNÍ SVAZY S NEJVYŠŠÍMI DOTACEMI ZA ROK 2017 (částky jsou v korunách). PODÍVEJTE SE V GALERII>>>>

Celková dotace pro český sport s vývojem do roku 2020Celková dotace pro český sport s vývojem do roku 2020autor: Deník Sport

Valachová v Overtimu: Gesto Koukalové? Bylo silné, ale souhlasím s ním autor: iSport TV

 
Přejít na homepageVíce z kategorie