Články odjinud

Drsná slova Jágra po tvrdém nárazu: Češi by se měli zamyslet, jinak příště přijede rakev

Drsná slova Jágra po tvrdém nárazu: Češi by se měli zamyslet, jinak příště přijede rakev

Znovu byl doma přivítán jako král, na ledě však vládl jen okamžik. Jaromír Jágr se po dvouzápasové odmlce zaviněné obnoveným zraněním kolene vrátil do sestavy kladenských hokejistů, aby s nimi odstartoval play off proti Prostějovu. Oslňující comeback však nepředvedl, neboť trval pouhých sedm vteřin. „Nic jiného bych momentálně nezvládl. Jsem rád, že můžu vůbec na led,“ přiznal hokejový velikán po prvním utkání vyřazovací části, které jeho Rytíři urvali a vyhráli 4:2.


Hvězdný útočník se sice objevil na ledě při úvodním vhazování, nicméně hned po buly bleskově odjel z ledu a s těžkým krokem zamířil zpět do kabin. Důležitý zápas by Jágr rád dohrál celý, ale nejde to a jediné co mu zbývá, je nastupovat alespoň symbolicky. Živí tím své šance na případnou účast v extraligové baráži, ke které potřebuje nasbírat 15 startů. „Kdyby nebyla naděje, dál bych to nepodstupoval. Další kolo se hraje za čtrnáct dní, baráž za měsíc. To je dost času na zotavení,“ řekl zraněný kladenský pardál.     Jak to momentálně vypadá s vaším zdravotním stavem?

„No nic moc. Kdyby to bylo lepší, samozřejmě jsem nastoupil. Po tom nárazu, který jsem utrpěl před víc jak týdnem, se mi na bolavém pravém koleni obnovilo zranění vnitřního vazu a do toho ještě meniskus. Uvidíme, jak to bude dlouho trvat, ale po rozhovoru s profesorem Kolářem jsme tak nějak usoudili, jak to budeme léčit.“

Co vám poradil uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář ohledně léčby?

„Abych nehrál a odpočíval. (usmívá se) Pokud se zranění bude lepšit podle očekávání, myslím si, že bych mohl za deset dní trénovat. Možná se stane zázrak a budu moct dřív. Druhé kolo začíná za čtrnáct dní, baráž za měsíc. To je spousta času na zotavení.“  V nadcházejících zápasech Kladna tedy budete nastupovat pouze na úvodní vhazování jako nyní?

„Ano, nic jiného bych momentálně nezvládl. Jsem rád, že můžu vůbec na led. Ještě v pondělí jsem nebyl přesvědčený, jestli mám ten start podstoupit. Věřím tomu, že postupem času se to bude čím dál víc zlepšovat. Byla by škoda, když bych se neuzdravil a my bychom se dostali dál.“

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>


Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie