Druhý nejdražší přestup z české ligy do zahraničí. Sparťanský Dočkal si plácl s Číňany | info.cz

Články odjinud

Druhý nejdražší přestup z české ligy do zahraničí. Sparťanský Dočkal si plácl s Číňany

Čekání je u konce. Reprezentační záložník Bořek Dočkal definitivně přestupuje ze Sparty do čínské Superligy, kde bude nastupovat za Che-nan Ťi-na-jie. Přestup osmadvacetiletého záložníka v noci na sobotu středoevropského času potvrdil samotný klub, již o několik hodin dříve příchod českého reprezentanta komentoval také jeho trenér Ťia Siou-čchüan. Letenský klub se k Dočkalově odchodu zatím nevyjádřil, ale podle spekulací by si měl za prodej své opory přijít až na 8 a půl milionu eur (229,5 milionu korun). Dočkal se měl s čínským klubem dohodnout na tříleté smlouvě.

Rudý dres vymění za červený.„Vítej v rodině,“oznámil klub Che-nan Ťi-na-jie na svých internetových stránkách v článku o Dočkalově příchodu. Sparta by za svoji hlavní oporu mohla dostat až 230 milionů korun.

Dočkal by se tak stal dvanáctým nejdražším českým hráčem v historii a zároveň by šlo o druhou nejvyšší částku za přestup tuzemského fotbalisty z domácí ligy do zahraničí. Rekord drží Tomáš Rosický, který v lednu 2001 zamířil ze Sparty do Dortmundu za 504 milionů korun.

Podle spekulací by si Dočkal mohl vydělat v Číně až 80 milionů korun za rok. Jedna z opor reprezentace si vyzkouší třetí zahraniční angažmá, dříve Dočkal působil v Konyasporu a v Trondheimu. V Česku vedle Sparty hrával také za Slavii, Kladno a Liberec.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie