Druhý ruský doping na hrách je potvrzený. Bobistka Sergejevová byla vyloučená | info.cz

Články odjinud

Druhý ruský doping na hrách je potvrzený. Bobistka Sergejevová byla vyloučená

Ruská bobistka Naděžda Sergejevová byla kvůli dopingu vyloučena a diskvalifikována z olympijských her v Pchjongčchangu. Rozhodla o tom sportovní arbitráž CAS. Třicetiletá pilotka spolu s brzdařkou Anastasií Kočeržovovou přijdou o 12. místo ze závodu dvojbobů.

Sergejevová odevzdala při nedělní mimosoutěžní kontrole pozitivní vzorek na zakázanou látku trimetazidin obsaženou v léku na srdce. Bobistka nejprve provinění odmítla, ale podle prohlášení CAS posléze pochybení uznala. Po curlerovi Alexandru Krušelnickém, který přišel kvůli užití meldonia o bronz ze soutěže smíšených družstev, se stala druhým ruským dopingovým hříšníkem v Koreji.

Pro Rusko jde navíc o velkou komplikaci, protože jeho národní olympijský výbor je kvůli státem organizovanému dopingu na olympiádě v Soči nadále suspendován. Ruští sportovci v Koreji závodí pod neutrální vlajkou a řadě reprezentantů nebyl start v Pchjongčchangu umožněn. Kvůli dvěma dopingovým případům Mezinárodní olympijský výbor odložil na neděli rozhodnutí, zda budou Rusové moci při slavnostním zakončení her pochodovat pod svou vlajkou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie