Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Emoce na Tour de France: Aru útočil, když Froome hlásil problém. Špína, řekl Yates

Emoce na Tour de France: Aru útočil, když Froome hlásil problém. Špína, řekl Yates

Do kontextu bláznivých událostí nedělní královské 9. etapy na Tour de France, neoficiálně překřtěné kvůli trase pohořím Jura na Masakr v Jurském parku, adekvátně zapadl i hrozící konflikt mezi favority na celkové vítězství. Fabio Aru, nabuzený triumfem v 5. etapě, chtěl v neděli útočit v jednom ze stoupání na Chrise Frooma, který měl v tom momentu defekt. Striktně „zapovězený“ manévr, za který v pelotonu není slitování, vyvolal mezi hvězdami Tour slovní přestřelku.

Chris Froome seděl v klidu na tiskové konferenci, odpovídal na otázky, litoval zranění Gerainta Thomase a oddechoval po drsné nedělní etapě.

Pak se ho jeden z žurnalistů zeptal: Co říkáte na to, že Fabio Aru chtěl využít vašeho defektu a pokusil se vám ujet?

„Díky, nashle,“ vypálil Froome, a ještě než dořekl poslední slovo, už byl ve dveřích z místnosti ven.

Snad z gentlemanství nebo z respektu k dramatickému průběhu dne nechtěl hovořit o kontroverzi, provinění proti nepsaným zákonům cyklistiky, která se stále opakují.

Více na iSport.cz

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1