Emoce po vyřazení. Voráček se zastal Pastrňáka, Plekanec mluvil o konci | info.cz

Články odjinud

Emoce po vyřazení. Voráček se zastal Pastrňáka, Plekanec mluvil o konci

Do nejlepší čtyřky se zase nevešli. Čeští hokejisté odjížděli na mistrovství světa s velkými očekáváními, nakonec končí stejně jako v uplynuých pěti letech bez medaile. Po čtvrtfinálovém vyřazení od Ruska kapitán Jakub Voráček výrazně podpořil kvůli reakcím některých kritických fanoušků útočníka Davida Pastrňáka, který dal na turnaji jediný gól. „Riskuje smlouvu, obětuje se pro národ a lidi na něj hází špínu,“ vyjádřil se Voráček ostře. Tomáš Plekanec jako jedna z reprezentačních stálic naznačil, že jeho reprezentační kariéra je u konce.

Měla to být parta, která ukončí pětileté čekání na medaili. Na papíře budila respekt, ale představy se rozešly s realitou. Český tým zastavili na světovém šampionátu Rusové, kteří ho už ve čtvrtfinále zdolali 3:0  - zaslouženě.

Bídná koncovka byla jedním z důvodů, proč to ani letos nezacinkalo. O góly se měli postarat také hvězdní útočníci z NHL David Pastrňák s Jakubem Voráčkem. Kapitán se zodpovědnosti nevyhýbal, ale zároveň bránil svého mladšího spoluhráče před kritiky.„Když se podívám, jaký na něj byl tlak. Přijede v 21 letech, v NHL nemá smlouvu, navíc má podepsat novou lukrativní a každý od něj očekává, že bude dávat dva góly za zápas,“ nechápal Jakub Voráček.

Celý článek si přečtěte na webu iSport.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorie