Erbenová má po dvou zlatech z MS v zimním triatlonu stříbro | info.cz

Články odjinud

Erbenová má po dvou zlatech z MS v zimním triatlonu stříbro

Erbenová má po dvou zlatech z MS v zimním triatlonu stříbro
 

Helena Karásková (dříve Erbenová) získala na mistrovství světa v zimním triatlonu v Rumunsku stříbro. Od třetího titulu po „zlatých" letech 2012 a 2013 bývalou reprezentantku v běhu na lyžích dělila minuta a půl, kterou ztratila na vítěznou Rusku Julii Surikovovou. Druhý kov pro české barvy získal v sobotu díky třetímu místu Marek Rauchfuss.

Triatlonisté v rumunském Cheile Gradistei absolvovali 7,5 km běhu, 13,25 km cyklistiky a 10 km běžeckého lyžování. Karásková dokončila první část na pátém místě. Na kole měla nejrychlejší čas a posunula se na stříbrnou pozici, Surikovovou však už na běžkách nedohnala.

„Na startu jsem pomýšlela na zlato, ale nakonec jsem za stříbro šťastná. Závod se konal ve vysoké nadmořské výšce, což mi nesedí, trochu mě pobolívalo břicho a trať byla náročná. Takže jsem spokojená," uvedla Karásková v tiskové zprávě České triatlonové asociace.

Rauchfuss se od začátku držel ve špičce, ale doplatil na penalizaci za chybu v depu po prvním úseku. "Nehodil jsem boty do připraveného boxu, takže jsem dostal patnáctivteřinovou penaltu do běžeckého lyžování," popsal. Bez ní by získal stříbro, jasně zvítězil už pošesté za sebou Rus Pavel Andrejev.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie