Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Experti: Kdo získá titul? Většina věří Plzni, sparťan Frýdek tuší Slavii

Experti: Kdo získá titul? Většina věří Plzni, sparťan Frýdek tuší Slavii

Ještě na podzim suverénní lídr z Plzně ztrácí bod za bodem, mistrovská Slavia ji dohání. Kdo nakonec uloví titul? Nejlepší kanonýr historie české reprezentace Jan Koller či expert deníku Sport David Střihavka favorizují Viktorii, sparťan Martin Frýdek si paradoxně myslí, že ligový primát obhájí v sešívaní. Podívejte se na názory oslovených expertů.

Ivan Kopecký, expert deníku Sport - PLZEŇ

„Jasně, Plzeň zase ztratila, ale myslím, že v globálu se nic nezměnilo. Plzeň je pro mě pořád favorit číslo jedna hlavně proto, že za ní nečíhá žádný hladový soupeř, který by po ní vystartoval a sebral jí titul. Plzeň sice nemá nejlepší jaro, ale stejně to bude zasloužený mistr: počítá se přece i 46 bodů z fantastického podzimu. Nevěřím Slavii, že by Plzeňákům ještě mohla titul vyrvat. Slávisté nehrají přesvědčivě, často musejí otáčet zápasy po prvním gólu soupeře a do suverenity mají daleko.“

David Střihavka, expert deníku Sport - PLZEŇ

„Už to nepustí. Bod, který Plzeň získala se Spartou, v konečném účtování rozhodne. Pro Viktorii je hrozně důležité, že nedělní hit nakonec zvládla, hlavně po psychické stránce. Teď má před sebou Brno a Karvinou, což jsou relativně lehčí soupeři, které podle mě udolá. A pak už to vzhledem k papírově snadnému losu dohraje, Slavii čekají náročnější výzvy. Kdyby Sparta v Plzni vyhrála, mohla ještě do boje o titul zasáhnout i ona, ale to se nestalo.“

Antonín Panenka, mistr Evropy 1976 - PLZEŇ

„Viktorka trochu hazarduje, ale výsledek šlágru se Spartou se ve finále může ukázat jako rozhodující. Kdyby Plzeň prohrála, byla by na tom daleko hůř. Vydřená plichta může tým nakopnout a pomoct mu v poslední fázi sezony na cestě za titulem. Slavii sice ještě čeká zápas s Plzní, ale stejně nemůžete dopředu s jistotou říct, že slávisté vyhrají. Navíc pět bodů pořád není malý náskok, musíte ho stahovat minimálně dvě kola. A upřímně, Slavia taky nikoho nepřehrává.“

Celý článek si můžete přečíst na iSport.cz

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1