Články odjinud

Fanoušci Chelsea trnou. Abramovič zarazil stavbu stadionu, hrozí i jeho odchod

Fanoušci Chelsea trnou. Abramovič zarazil stavbu stadionu, hrozí i jeho odchod

Chelsea zažívá turbulentní období. Klub stále nemá náhradu za končícího trenéra Antonia Conteho a trable má i majitel Roman Abramovič. Ruský oligarcha kvůli problémům s vízem nehodlá v zemi utratit ani rubl navíc. Pozastavil kvůli tomu i stavbu nového stadionu.
Plán byl jasný - na Stamford Bridge vyroste nádherný nový supermoderní stadion pro 60 tisíc fanoušků. Chelsea odehraje ještě dvě sezony na původním stánku, ten pak bude zbourán a nahrazen jinou stavbou. Abramovič teď ale důrazně šlápl na brzdu. Za všechno může fakt, že nedostal britské vízum.Ruský miliardář situaci částečně obešel, přestěhoval se do Tel Avivu, kde dostal izraelské občanství. Mecenáš, který Izraeli a židovským obcím v Rusku věnoval v přepočtu přes 33 miliard korun, se okamžitě stal nejbohatším mužem v zemi, která má s Velkou Británií bezvízový styk.

To mu hraje do karet jen částečně. Abramovič může do Anglie cestovat, být tam s rodinou, chodit na fotbal... ale nesmí tam pracovat. V Izraeli už vyšly zprávy o tom, že také stáhl žádost o britské investorské vízum.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.