Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fanoušci řeší Jágrovu budoucnost. Vrátí se do Kladna, nebo ho zláká město hazardu?

Jaromír Jágr se po sezoně možná bude stěhovat. Informace, kterou přinesl deník Sport, že Florida nemusí českému útočníkovi prodloužit smlouvu, rezonuje na sociálních sítích. Fanoušci spekulují, kde hokejovou legendu na podzim uvidí. Možností je přitom hned několik.

Florida se od minulé sezony výrazně proměnila. Má nového generálního manažera, nového trenéra a v dalším ročníku možná vymění i jedno z velkých jmen v kádru. Ačkoli se Jágrovi ve slunném Miami líbí a patří tam k nejproduktivnějším hráčům týmu, jeho tamní anabáze pomalu končí.

Panthers zatím českému útočníkovi nenabídli novou smlouvu. Sám Jágr se měl podle zdroje deníku Sport dokonce vyjádřit, že po sezoně půjde jinam. A fanoušci na sociálních sítích už čile spekulují, kde slavné číslo 68 uvidí příště.

„Měl by podepsat rok v Pittsburghu a zakončit svoji pouť tam, kde ji začal. Kruh by se uzavřel,“ napsal v diskusi na webu iSport.cz jeden z nich. Jisté není ani to, že Jágr bude pokračovat v NHL, pokud by ale v zámoří zůstal, spíše než do Pinguins, s nimiž slavil své dva Stanley Cupy, by zamířil do nově vznikajícího klubu z Las Vegas.

Ten v příští sezoně čeká premiéra v nejprestižnější světové lize. Aby vůbec mohl hrát, potřebuje sehnat hokejisty. Ještě před klasickým otevřením trhu s volnými hráči tak letos NHL uvidí tzv. rozšiřovací draft, při němž si Las Vegas vybere po jednom hráči z každého současného celku ligy.

To by se mohlo týkat právě Jágra. „Vegas raději ne, Jardo, víš, že ten hazard není legrace,“ vtipkuje se na Facebooku na téma Jágrovy dávné záliby v návštěvách kasín. Pánský časopis Complex ho kvůli tomu před šesti lety zařadil na deváté místo největších sportovních gamblerů.

Je však otázka, jestli nováček z města hazardu nevsadí na riskantní variantu a nenajme mladé perspektivní hokejisty. S takovým přístupem by po 45letém Jágrovi asi nesáhl. Tím by také mohl ukončit jeho zámořskou kariéru.

Poté se druhému nejproduktivnějšímu hráči historie NHL otevírají dvě možnosti. Buď se vrátit domů, nebo do Ruska. První možnost by mu usnadnila působení v roli majitele Kladna. Klub by se mu přímo z města řídil podstatně lépe než z Floridy nebo Sibiře.

Kladenští Rytíři jsou ale ohledně příchodu svého vlastníka zatím zdrženliví. „Spekulace kolem budoucnosti Jaromíra Jágra jsou předčasné. Sezona ještě ani neskončila,“ řekl INFO.CZ tiskový mluvčí klubu Vít Heral.

Zavrhnout nelze ani zmíněné angažmá v KHL. V Rusku působil během výluky v roce 2005 a poté i mezi lety 2008-2011, kdy hrál za Omsk. Návrat tam by byl vhodnou překlenovací variantou.

Kdyby se Jágr do Česka vrátil už letos, hrál by totiž až druhou nejvyšší soutěž. Tedy v případě, že zůstane věrný Kladnu a nedohodne se s jiným tuzemským klubem. Spekuluje se, že zájem by mohl mít například Třinec nebo Chomutov. Takové možnosti ale nejsou příliš pravděpodobné.