Fedcupový hattrick! Češky s Pálou opět slaví úspěch

ČTK

14. 11. 2016 • 11:14

České tenistky už potřetí za sebou vyhrály Fed Cup. Jako první tým po 21 letech získaly hattrick a Petr Pála se stal nejúspěšnějším kapitánem ve fedcupové historii. Nad týmem Francie zvítězily 3:2 na zápasy, vítězný bod zajistily ve čtyřhře, stejně jako před rokem, Barbora Strýcová a Karolína Plíšková.

Barbora Strýcová v nedělním klání pomohla získat hned dva rozhodující body. Aby mohla nastoupit ve čtyřhře, musela nejdříve získat vyrovnávací bod na 2:2 proti Alize Cornetové. Plíšková se Strýcovou tak nastupovali proti nejlepšímu deblovému páru sezóny Kristine Mladenovicové a Caroline Garciaové za stavu 2:2 a porazily je dvakrát 7:5.

„Zatím nemám slov. Poslední balon byl jako déja vu, Karolína to takhle zakončila i minulý rok,“ řekla po zápase České televizi Strýcová a připustila, že nedělní program byl náročný. Srovnávat oba poslední tituly nechtěla. „Titul jako titul, oba chutnají stejně. Akorát ten loňský byl doma a víc diváků, ale tady ti naši fanoušci byli skvělí,“ poděkovala gestem táboru českých příznivců.

Český tým za celou historii získal 10 titulů. Za posledních šest let jich nasbíral hned pět. Na USA, které tabulku vedou, jich zatím ztrácí sedm. Petr Pála se s pěti tituly stal nejúspěšnějším fedcupovým kapitánem. „Super, ale on má dobrej kádr,“ glosovala Pálův rekord Strýcová.

Titul slavila také Lucie Hradecká, která ale letos do finálových bojů nezasáhla. A Petra Kvitová, ta musela po sobotním zápase odstoupit kvůli problémům s nártem.

 

SDÍLET