Federer dorazil do Prahy. Bude dobré mít Rafu konečně na své straně, smál se

iSport.cz

18. 09. 2017 • 18:52

Ahoj všichni, zamával chlap v roztrhaných džínách a červené mikině s kapucou, když prošel na ruzyňském letišti bránou do České republiky. Jako vždy hladce oholený a dobře naladěný. Tenisový král Roger Federer dorazil jako první na Laver Cup, akci, kterou sám vymyslel. Její první ročník se odehraje od pátku do neděle v O2 Areně a šestatřicetiletý Švýcar se již nemůže dočkat. Ač ho při nedávném US Open trápila bolest zad, po odpočinku se již cítí lépe. „Doufám, že bych si mohl zahrát debl s Rafou a alespoň jeden singl,“ poodhalil své plány.

Devatenáctinásobný grandslamový šampion dorazil do Prahy privátním letadlem ve tři čtvrtě na jednu. Zatímco druhá největší star Rafael Nadal dorazí do Česka až v úterý v noci, duchovní otec myšlenky Laver Cupu, jenž má rád věci pod kontrolou, přiletěl s předstihem.

„Nemůžu se dočkat na arénu, jak bude vypadat, jaký bude kurt, protože vím, že se chystají nějaké speciality. Je hezké být zpátky v Praze, to město miluju a nemůžu se dočkat, až si tady zahraju,“ vyprávěl Federer, jenž si v roce 2006 zahrál v Praze daviscupovou baráž a v únoru v české metropoli propagoval Laver Cup.

Že se turnaj s nejlepšími hráči světa, kteří nastoupí v barvách Evropy a Světa, podařilo zorganizovat, bere za velký úspěch. A těší se na svůj tým, v němž se setká s věčným rivalem Nadalem, Tomášem Berdychem, Marinem Čiličem, Dominicem Thiemem a Alexandrem Zverevem.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET