Články odjinud

Federer korunoval návrat na trůn titulem ve Stuttgartu

Federer korunoval návrat na trůn titulem ve Stuttgartu

Lepší začátek po takřka tříměsíční pauze si Roger Federer před Wimbledonem nemohl přát. Na trávě ve Stuttgartu už v sobotu oslavil návrat do čela světového žebříčku a dnes tamní Mercedes Cup poprvé vyhrál. Turnajových vítězství má po dnešku už 98. Kanadského finalistu Milose Raonice šestatřicetiletý Švýcar přehrál 6:4 a 7:6.

Loni po vynechání antukové sezony vypadl Federer ve Stuttgartu v osmifinále. Poté co v sobotu vyřadil Australana Nicka Kyrgiose, měl jistotu, že v pondělním žebříčku opět vystřídá na vedoucí příčce Španěla Rafaela Nadala.

A stuttgartské vystoupení nakonec dovedl až k titulu. Další může Federer přidat v příštím týdnu v jiném německém městě Halle, kde bude formu na Wimbledon dolaďovat. V All England Clubu pak bude útočit už na devátý triumf a celkově 21. grandslamový.

"Každý titul na trávě je speciální. A vyhrát poprvé turnaj ve Stuttgartu je splněný sen. Poslední roky jsem pro to tvrdě bojoval. Konečně to vyšlo," řekl Federer.

Nejvíce titulů - 109 - má na kontě Jimmy Connors. Federer je druhý, o čtyři méně má Ivan Lendl. Čtvrtý Nadal je zatím na čísle 79.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie