Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Finský útočník Aho stihl za úvodní dva zápasy na MS už 10 bodů

Finský útočník Aho stihl za úvodní dva zápasy na MS už 10 bodů

Druhý zápas a druhé mimořádné vystoupení, byť proti papírově slabším soupeřům, předvedl v neděli finský hokejový útočník Sebastian Aho. Zatímco Koreu na úvod poctil dvěma góly a dvěma nahrávkami, proti Lotyšům při stejně vysoké výhře 8:1 zazářil šesti body, když přidal navrch ještě dvě asistence.

Pokud by teprve dvacetiletý rodák z Raumy, který má za sebou v NHL druhou sezonu v dresu Caroliny, pokračoval stejným tempem, otřásal by se v základech i z dnešního pohledu prakticky nedostižný rekord Vladimira Petrova. Ten si v dresu bývalého Sovětského svazu připsal v roce 1973 v 10 utkáních 34 bodů za 18 branek a 16 nahrávek.

Stejnou porci může odehrát i Aho, pokud by Finové zasáhli do závěrečných bojů o medaile. Reálněji se ale jeví jeho útok na o něco nižší mety. Dvacetibodovou hranici naposledy pokořil před deseti lety Kanaďan Dany Heatley (12+8). Aho může také vyhlížet finský rekord, který ustanovil na MS 2013 díky 16 bodům v 10 utkáních Petri Kontiola (8+8).

„Když v sebe věříte, pak se dostavují i výsledky,“ prohlásil Aho s klidnou tváří, aniž by na ní dal jakkoliv najevo, že má za sebou mimořádný večer. „Líbilo se mi, jak jsme ty první dva zápasy odehráli,“ dodal Aho, který těží ze spolupráce s týmovým parťákem z Hurricanes Teuvem Teräväinenem.

Jako třetí je doplňuje zkušený Veli-Matti Savinainen, jenž poslední sezonu strávil v Chanty Mansijsku v KHL. Všichni tři dohromady posbírali celkově 22 bodů díky 10 gólům a 12 přihrávkám. "Pomůže to k tomu, aby si vše sedlo na zápasy proti silnějším soupeřům, které nás v turnaji také čekají," prohlásil Aho. "Chyby dělá každý, ale je potřeba se snažit jich udělat co možná nejméně. Je potřeba hrát zároveň aktivně a neustále bruslit a být v pohybu," doplnil Aho.

Finský talent je na svém třetím seniorském šampionátu a skvěle si vedl už na těch předchozích, kde odehrál v součtu 20 utkání a nastřádal 18 bodů za pět gólů a 13 nahrávek. V nejbližších duelech bude mít velkou možnost bohatou bodovou sbírku znovu rozšiřovat, neboť Finy čekají v nejbližších dnech souboje s Norskem a Dánskem, teprve pak přijdou na řadu Kanada, Německo a USA.

„Jsem mladý hráč a musím neustále pracovat na své síle. Neskončím už ale pokaždé na ledě, když mě někdo přistrčí,“ uvedl Aho k otázce, v čem je lepší v porovnání s předchozími dvěma šampionáty. „Zvládám odehrát dobře i takové situace a neprocházím už jimi pouze s pocitem, abych je přežil,“ vysvětlil Aho.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1