Fotbalistou roku je poprvé Darida. Z trůnu sesadil Čecha, který prestižní anketu vyhrál devětkrát

Českým Fotbalistou roku se poprvé v kariéře stal Vladimír Darida. Záložník Herthy Berlín v tradiční anketě Fotbalové asociace ČR porazil Petra Čecha, který předtím ovládl hlasování devětkrát a od roku 2008 ho porazil jen před třemi lety David Lafata, když Čech pravidelně nechytal. Třetí místo obsadil Michael Krmenčík z Plzně.

Mezi trenéry se po roční pauze vrátil na trůn Pavel Vrba, který vyhrál cenu pro kouče roku už posedmé za posledních osm let. Vyrovnal tak rekord Karla Brücknera. Talentem byl zvolen Jakub Jankto z Udine a cenu pro nejlepší fotbalistku obhájila Lucie Voňková z Bayernu Mnichov.

Do Síně slávy českého fotbalu byl uveden Zdeněk Nehoda. Mistr Evropy z roku 1976 se stal dvakrát Fotbalistou roku. Člen klubu ligových kanonýrů a autor 145 branek se po konci kariéry věnuje roli hráčského agenta.

O vítězích v anketách vyhlašovaných od roku 1965 rozhoduje fotbalová akademie, do níž patří prvoligoví trenéři a kapitáni, reprezentanti s minimálně 25 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků a zástupci médií a svazu.