Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotbalová Sparta vede ligu. Na sociálních sítích jasně drtí konkurenci

Fotbalová Sparta vede ligu. Na sociálních sítích jasně drtí konkurenci

V nejvyšší fotbalové soutěži se sice tým z Letné musí v současnosti spokojit se třetím místem, na sociálních sítích ovšem jednoznačně vede. V počtech fanoušků prvoligových klubů vede Sparta na Facebooku, Twitteru i Instagramu, druhé místo náleží Plzni, pomyslný bronz si z průzkumu odnesla Slavia.

Nejen, že Sparta na sociálních sítích vede, letenský klub dokonce před konkurencí vede o parník. Na Facebooku mají sparťanští fotbalisté 264.545 příznivců, což je počet, který nedají druhé dva celky ani dohromady. Druhá Viktoria Plzeň si připsala 91.906 fanoušků a Slavia Praha na třetím místě 76.783. Pokud by se ovšem průzkum týkal nejen prvoligových celků, museli by se Vršovičtí spokojit s bramborou, bronz by jim sebral Baník Ostrava, který má podporu 81.178 lidí.

Průzkum si nechala vypracovat společnost ePojisteni.cz, která je v letošním ročníku sponzorem nejvyšší fotbalové soutěže. „Chtěli jsme se podívat na zoubek online komunikaci jednotlivých klubů, které soutěží v 1. ePojisteni.cz lize, a také zjistit, kdo má v tomto směru naopak mezery. Potvrdilo se, že lídrem je u nás stále Sparta, jak ukázal už průzkum z roku 2013, kdy už měla 127 tisíc facebookových fanoušků,“ uvedl jeden ze zakladatelů společnosti ePojisteni.cz Dušan Šenkypl.

Zatímco i na Instagramu je Sparta se svými 41.600 příznivci vysoko nad součtem druhé Plzně a třetí Slavie, na Twitteru by jejích 20 tisíc sledujících konkurenti společnými silami dokázali překonat. Nesměla by ale být řeč o oficiálních twitterových účtech v anglickém jazyce. Tady hrají Letenští prim úplně nejvýrazněji. Proti jejich 7.649 sledujícím nemá tentokrát druhá Slavie s 201 fanoušky, ani třetí Plzeň s 92 statečnými žádnou šanci.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744