Fotbalová tragédie. V Leicesteru se po zápase zřítila helikoptéra, majitel na palubě | info.cz

Články odjinud

Fotbalová tragédie. V Leicesteru se po zápase zřítila helikoptéra, majitel na palubě

Po skončení zápasu anglické Premiere League se zřítila helikoptéra, která patří majiteli klubu. Podle předběžných informací zpravodajského webu BBC News byl na palubě i majitel klubu Vichai Srivaddhanaprabha. 

Televizní záběry ukazují, že helikoptéra dopadla na parkoviště a ihned po dopadu stroj zachvátil požár. Majitel klubu tradičně po domácím zápase, který klub v Leicesteru tentokrát hrál s West Ham United, odlétá helikoptérou z fotbalové plochy. 

BBC News cituje reportéra televizní stanice Sky Sports, který celou tragédii viděl. Podle něj se zdálo, že pilot ztratil několik sekund po startu nad helikoptérou kontrolu a stroj dopadl několik set metrů od stadionu. 

"Vypadalo to, že ocasní vrtule nefunguje a helikptéra se roztočila," uvedl jeden ze svědků havárie. Fotograf Ryan Brown zase uvedl, že přestal fungovat motor. "Ztichla a pak přišla velká rána," dodal. 

Majitel klubu Vichai Srivaddhanaprabha je thajský miliardář, který vlastní síť duty free obchodů King Power. Po jeho příchodu klub v Leicesteru senzačně získal anglický titul v sezóně 2015-2016. Krátce po tomto úspěchu si Thajec pořídil i belgický klub v Lovani. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie