Články odjinud

Fotbalové MS podle bookmakerů: vyhraje Brazílie a Portugalsko odjede bez medaile

Fotbalové MS podle bookmakerů: vyhraje Brazílie a Portugalsko odjede bez medaile

Fotbalové mistrovství světa v Rusku vyhraje podle bookmakerů Brazílie. Za druhého největšího favorita považují sázkové kanceláře obhájce titulu Němce a bronz předpovídají Francii nebo Španělsku. Úřadující evropští šampioni z Portugalska skončí podle odborníků na kurzy bez medaile.

Na šesti hlavních favoritech se shodla drtivá většina sázkových kanceláří. Bookmakeři se domnívají, že Brazílie ukončí 16 let trvající čekání na světové zlato a spraví si chuť po čtvrtém místě z předchozího šampionátu na domácí půdě. Na celkový triumf „Kanárků“ vypsali většinou bookmakeři kurz 5,5:1, britská společnost Ladbrokes vidí šance Brazilců jako ještě větší a přisoudila jim koeficient 4:1.

V těsném závěsu jsou Němci, které některé společnosti dokonce považují za stejně velkého favorita jako Brazílii. Podobná je situace u Francie a Španělska. Některé sázkové kanceláře vidí jejich šance vyrovnaně, jiné o trochu více věří týmu galského kohouta.

 

Až pátým největším favoritem jsou obhájci stříbra Argentinci. Jihoamerický gigant má aspoň ve svém středu podle českých bookmakerů hlavního aspiranta na nejlepšího střelce turnaje Lionela Messiho z Barcelony, na kterého lze tipovat v kurzu 10:1.

Na uzdraveného brazilského kanonýra Neymara vypsaly tuzemské společnosti koeficient 11:1, následují Portugalec Cristiano Ronaldo a Francouz Antoine Griezmann s kurzy 13:1. Britská kancelář William Hill vidí situaci opačně a odhaduje, že nejvíce gólů si připíše Neymar.

Až osmým největším favoritem mistrovství jsou předloňští evropští šampioni z Portugalska, více bookmakeři věří i Anglii. Pozice největších outsiderů mezi 32 účastníky turnaje připadla Panamě a Saúdské Arábii. Na oba celky lze u většiny sázkových společností tipovat v kurzech přes 1000:1, Tipsport a Chance vypsaly na Panamu 1500:1.

 

Bookmakeři vypsali i řadu kuriózních sázek. U Fortuny lze například tipovat na to, že během utkání vběhne na hřiště medvěd (50:1), že ruský prezident Vladimir Putin nastoupí za domácí výběr (7000:1), že bude v zápase kvůli opilosti vyměněn hlavní rozhodčí (50:1) nebo že FIFA na poslední chvíli dodatečně nominuje na MS tým KLDR (8500:1). U Victoria Tipu a Maxi Tipu si zase mohou lidé vsadit, že Uruguayec Luis Suárez opět pokouše protihráče.