Fotbalové MS začne zápasem Ruska se Saúdskou Arábií, poprvé v historii bude zařazen videorozhodčí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotbalové MS začne zápasem Ruska se Saúdskou Arábií, poprvé v historii bude zařazen videorozhodčí

Fotbalové MS začne zápasem Ruska se Saúdskou Arábií, poprvé v historii bude zařazen videorozhodčí

V Rusku dnes odpoledne začne 21. fotbalové mistrovství světa. Maraton 64 zápasů otevře v Moskvě jako tradičně souboj domácího týmu, který na úvod skupiny A přivítá Saúdskou Arábii.

Zahajovací duel odehrají nejníže postavené celky žebříčku FIFA v historii, o to důležitější tak pro oba bude úspěšný start. Rusové zkusí udržet neporazitelnost pořadatelských zemí v otevíracích zápasech.

Dalšími týmy ve skupině jsou Uruguay a Egypt, do vyřazovací fáze postoupí dva celky. Úvodní zápas šampionátu začne na stadionu Lužniky v 17 hodin SELČ. Poprvé v historii bude na MS nasazen videorozhodčí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.