Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotbalové reprezentanty v prvním letošním zápase čeká Uruguay. Zápasu přikládá Jarolím velkou váhu

Fotbalové reprezentanty v prvním letošním zápase čeká Uruguay. Zápasu přikládá Jarolím velkou váhu

České fotbalisty čeká v pátek první letošní utkání a půjde o velmi ostrou prověrku. Svěřenci kouče Karla Jarolíma budou ve svém úvodním zápase na přípravném turnaji čtyř zemí China Cup v Nan-ningu čelit účastníkovi červnového světového šampionátu Uruguayi, která má ve středu ofenzivní hvězdy Luise Suáreze s Edinsonem Cavanim.

Český tým na rozdíl od Uruguay na mistrovství světa nepostoupil a čeká ho dlouhé období bez soutěžního utkání, které bude trvat až do podzimního začátku nově vzniklé Ligy národů. Jarolím přikládá turnaji v Číně velkou váhu. Po pátečním utkání s Uruguayí odehrají jeho svěřenci v Nan-ningu ještě v pondělí duel o umístění buď s domácím výběrem, nebo s Walesem.

„Uruguay je kvalitní soupeř na to, abychom si otestovali, jak na tom jsme. Útočné duo Suárez, Cavani hovoří za vše. Myslím, že to bude kvalitní prověrka, abychom si ještě vyzkoušeli případně nějaké varianty před Ligou národů. Sice turnaj v Číně patří do přípravných zápasů, ale přikládáme tomu dost velký význam, aby se podařilo uhrát dobrý výsledek,“ řekl Jarolím.

Jeho tým sice na podzim neprošel na světový šampionát do Ruska, ale úplný závěr roku mu vyšel. Reprezentace má šňůru čtyř vítězství, což se jí povedlo poprvé od podzimu 2014. Pět výher za sebou si Češi naposledy připsali v roce 2007. Uruguay naopak vyhrála jediné z posledních čtyř utkání a vloni zvítězila jen dvakrát z deseti duelů.

Hlavními hvězdami jihoamerického celku jsou Suárez z Barcelony a Cavani z Paris St. Germain. Kvalitní hráče má ale Uruguay i na dalších postech, dvojice stoperů například hraje za Atlético Madrid.

„Čeká nás těžká prověrka, v útoku mají hráče světového kalibru. Pokud chceme postoupit na Euro, hrát na nejvyšší úrovni, je třeba se rovnat s těmito hráči, abychom si nastavili zrcadlo, jak na tom jsme,“ uvedl brankář Tomáš Koubek.

„Myslíme si, že mají vepředu větší kvalitu než dozadu. Tam mají mezírky a ty se budeme snažit využít, abychom je potrápili. Ten jejich fotbal bude asi trošičku jiný tím, že tam jsou někteří hráči z Jižní Ameriky. Bude to pro nás všechny zajímavá zkušenost,“ dodal Koubek.

Jarolím musel kvůli zraněním oželet šest hráčů, které by jinak povolal. Další komplikací byl fakt, že kvůli poruše letadla odcestoval český tým do Číny náhradním strojem místo v úterý až ve středu dopoledne. Reprezentanti tak v Nan-ningu mají kratší čas na regeneraci po letu a na to, aby se přizpůsobili sedmihodinovému časovému posunu.

„Komplikace to je, chtěli jsme být v Číně co nejdříve. Ale realita je bohužel takováhle, musíme to tak brát a zvládnout to,“ uvedl Jarolím. "Nevíme, jak se zachová tělo. Ale já doufám, že se s tím vypořádáme a odehrajeme první zápas dobře," dodal obránce Filip Novák.

Utkání s Uruguayí má výkop v pátek ve 12:35 SEČ

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867