Fotbalový talent zamotal Němcům hlavu. Je mu prý 12, má ale dospělou přítelkyni a „vrstevníci“ mu nestačí

iSport.cz, pta

15. 09. 2017 • 15:55

Na hřišti vzbuzuje údiv, mimo něj pochybnosti. 12letý hráč Youssoufa Moukoko se stal tento týden výraznou postavou při vítězství německé reprezentace do 16 let, když vstřelil oba góly při vítězství 2:1 nad Rakouskem. Jenže současně se objevují i pochybnosti. „Je tomuhle zázračnému dítěti opravdu teprve 12 let?“ ptá se nejprodávanější německý deník Bild.

Vrstevníci nestíhají, ale ani ve starších kategoriích nemá konkurenci. V Dortmundu už dokázal Moukoko dát 13 gólů v pěti zápasech za tým Dortmundu do 17 let. Výš zatím nemůže, protože regule zakazují hráčům mladším 17 let start v bundeslize. A Moukoko bude mít teprve v listopadu 13. narozeniny.

Jeho urostlá postava však vyvolává pochybnosti. Není ve skutečnosti o hodně starší? Právě deník Bild přinesl Moukokův příběh. Také ostatní jeho blízcí mají hodně neobvyklý věk – posuďte sami. Jeho přítelkyni je 18 let a hraje za tým do 21 let v St. Pauli, v Hamburku se mladý pár dal dohromady. Výrazný věkový rozdíl je také mezi rodiči mladého fotbalisty. Otci je 66 let, matka je naopak výrazně mladší – dnes je jí 28 let.

SDÍLET