Fotbalovým králem je po 20 letech Francie. Chorvatsko ve finále MS porazila 4:2 | info.cz

Články odjinud

Fotbalovým králem je po 20 letech Francie. Chorvatsko ve finále MS porazila 4:2

Fotbalový svět zná svého nového šampiona. Titul mistra světa se po dvaceti letech vrací Francii, která ve finále porazila 4:2. Na stadionu v Moskvě výsledek slavil i francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro Chorvaty jde i tak o nejlepší výsledek v historii, dosud byli nejlépe třetí rovněž před 20 lety.

Francii poslal v Moskvě do vedení vlastní gól Maria Mandžukiče po přímém kopu Antoina Griezmanna. Ivan Perišič sice brzy srovnal, jenže následně zahrál rukou ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Griezmann. Po změně stran pak zpečetili výhru Paul Pogba a Kylian Mbappé, za poražené už jen snížil Mandžukič po chybě brankáře Huga Llorise.

V Moskvě se hrálo nejofenzivnější finále světového šampionátu od roku 1966, kdy Anglie zvítězila nad Německem rovněž 4:2, ale až po prodloužení. V normální hrací době padlo více gólů ve finále naposledy v roce 1958, kdy zářil Pelé. Šest branek je zároveň stejný počet jako ve čtyřech předchozích finále dohromady.

Online reportáž a diskuzi s obráncem Dukly Jakubem Podaným a bývalým reprezentantem Ladislavem Vízke, sledujte na iSport.cz

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tipy na vhodnou cestu, ubytování i prověřené rady jak ušetřit najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie