Fotka českého skokana na lyžích Štursy šokovala Švýcary. Má anorexii? ptají se novináři | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotka českého skokana na lyžích Štursy šokovala Švýcary. Má anorexii? ptají se novináři

Fotka českého skokana na lyžích Štursy šokovala Švýcary. Má anorexii? ptají se novináři

Švýcarská média zaskočila fotografie českého skokana na lyžích Vojtěcha Štursy, kterou zveřejnil na Instagramu. Je na ní polonahý, zatahuje břicho a jsou mu vidět žebra, a právě to novináře šokovalo. Okamžitě začali spekulovat o anorexii.

Nedávno se ve své knize Jiná přiznala k problémům s příjmem potravy biatlonistka Gabriela Koukalová. Snaží se tak upozornit, že podobně jako ona se mohou trápit i další sportovci.Nejčastěji se na toto téma mluví v souvislostech se skokany na lyžích, kteří musejí být co nejlehčí, aby mohli konkurovat ostatním soupeřům. Vždyť každý kilogram navíc jim krátí délku skoku.

S anorexií měl kvůli tomu problémy i slavný německý skokan Sven Hannawald, vítěz Turné čtyř můstků. 

Švýcarská média teď podzřívají z nemoci i Štursu a ptají se, kde je limit? Více na iSport.cz 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.