Francouze jsem nezkoumal, stačí, že máme jednoho v kabině, říká před zápasem brankář Rittich | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francouze jsem nezkoumal, stačí, že máme jednoho v kabině, říká před zápasem brankář Rittich

Francouze jsem nezkoumal, stačí, že máme jednoho v kabině, říká před zápasem brankář Rittich

Česká reprezentace dnes po volné sobotě nastoupí proti výběru Francii. Tým si znovu prohodí gólmany a do brány tak potřetí zamíří David Rittich z Calgary Flames. Soupeře nechce nijak podceňovt, přestože přiznává, že je nijak více nezkoumal. „Myslím, že tady žádný slabší soupeř není. My se k tomu musíme postavit tak, že chceme ty tři body a chceme si je vzít,“ říká před zápasem pro server iSport.cz.

Naposledy proti Bělorusku se mužstvu povedl nástup, až na pátý pokus se tým v turnaji ujal poprvé vedení. Bude to proti Francii opět hodně důležité?
„Já už bych chtěl taky na mistrovství světa jednou vést. Tak snad to vyjde.“

Třeba útočník Sacha Treille se vrátil do české extraligy, hrál za Pardubice. Znáte jako hráč NHL z francouzského týmu někoho?
„Nemám páru. Vůbec. Nikoho si nevybavuju. Francouze jsem nezkoumal. Mně stačí, že mám jednoho v kabině. To je samo o sobě dost.“V takových zápasech na gólmany většinou moc střel nechodí. Bývá těžké se koncentrovat?
„To samo o sobě ne. Koncentraci si gólman udělá sám. Větší problém spočívá v tom, že je trošku zmrzlý, nohy bolí trošku jinak, než když na vás střílí a je tam tlak. Pavel Francouz měl proti Bělorusku obrovsky těžké utkání a zvládl ho, popral se s tím. Já jsem mu moc přál tu nulu a naštěstí to vyšlo.“

V čem mají podle Ritticha Francouzi slabiny? Více na serveru iSport.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.