Františka Straku přivítali v Egyptě. V novém působišti slíbil speciální tréninkové metody | info.cz

Články odjinud

Františka Straku přivítali v Egyptě. V novém působišti slíbil speciální tréninkové metody

Kontroverzního fotbalového trenéra Františka Straku čeká v pátek večer horká premiéra. Poprvé bude z pozice hlavního kouče hnát kupředu egyptský celek Ismaily SC. Kontrakt podepsal v klubu, kterému momentálně náleží devátá příčka v tabulce.

Známý český kouč si vybral netradiční působiště – egyptské město Ismailia leží asi 120 kilometrů severovýchodně od Káhiry při břehu Suezského průplavu. Místní klub ho přivítal i svébytnou fotografií na svém twitterovém účtu. 

V Egyptě bude Straka mít za úkol pozvednout ambiciózní tým, který v současnosti figuruje ve středu tabulky s odstupem 21 bodů na vedoucí Al Ahly z Káhiry. Po prvním utkání, které se odehraje den před koncem roku, čeká Straku v Egyptě měsíc a půl dlouhá zimní přestávka a hned po ní náročný úkol – utkání s lídrem tabulky.

Ismaily SC
Tým Ismaily SC byl založený v roce 1924 v egyptském městě Ismailia pod názvem Nahda Sporting Club. Ve své dvaadevadesátileté historii dokázal třikrát zvítězit v egyptské nejvyšší soutěži, naposledy v roce 2002, a dvakrát bral tamní pohár. V roce 1969 vyhrál africkou Ligu mistrů, do jejího finále se dostal i před třinácti lety. Hráčům klubu se přezdívá dervišové.

Straka už podle informací dostupných na internetových stránkách klubu viděl své svěřence v akci a pochvaluje si jejich rychlost a technické dovednosti. Na zimní přestávku si pro ně nachystal speciální tréninkové metody, které by měly hráčům pomoci umění na trávníku ještě více rozvinout.

Trenér a bývalý hráč přezdívaný „Franz“ proslul kromě sportu také četnými kontroverzemi spojenými se svou osobou. Mimo jiné proti sobě dokázal poštvat fanoušky Sparty i Slavie. Po léta byl spojovaný s letenským celkem, v sezoně 2011/2012 se ale objevil na lavičce sešívaných. V únoru 2011 po protestech slávistických fanoušků rezignoval, sparťanští mu ovšem neodpustili.

Jeho zatím poslední angažmá v roce 2014 ve Slovanu Bratislava začalo slibně, ovšem skončilo na podzim fiaskem, když ze sedmi kol dokázal tým pod jeho vedením zvítězit pouze jednou a dosáhl skóre 1:18. Kouči nepomohl ani postup do základní skupiny Evropské ligy. Následně se pokusil Straka prorazit na televizních obrazovkách v reality show Ano, trenére, ani tam ale nebyl úspěšný.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie