French Open: Plíšková se utká s Šarapovovou, o postup do osmifinále bude hrát i Kvitová | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

French Open: Plíšková se utká s Šarapovovou, o postup do osmifinále bude hrát i Kvitová

French Open: Plíšková se utká s Šarapovovou, o postup do osmifinále bude hrát i Kvitová

O postup do osmifinále tenisového Roland Garros budou dnes usilovat největší české naděje. Šestá nasazená Karolína Plíšková se střetne s ruskou hvězdou Marií Šarapovovou, turnajovou osmičku Petru Kvitovou čeká odložený zápas s Estonkou Anett Kontaveitovou.

Plíšková se pokusí přejít přes Šarapovovou, která pařížský grandslam ovládla v letech 2012 a 2014. Na bývalou světovou jedničku, která se stále snaží o návrat do špičky po trestu za doping, narazí podruhé v kariéře. V roce 2015 ve finále Fed Cupu v Praze Plíšková prohrála 3:6 a 4:6.

Kvitová měla hrát proti Kontaveitové v pátek, ale jejich duel byl přeložen kvůli dešti. Dvojnásobná wimbledonská vítězka neprohrála na antuce již třináct zápasů v řadě. Během této série porazila i svou dnešní soupeřku. Na cestě za titulem v Madridu zdolala Kontaveitovou ve třetím kole ve třech setech. Vyhrála i jediný předchozí vzájemný zápas loni v Cincinnati.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.