Články odjinud

Frolík patřil k hvězdám zápasu. Přispěl k jedinému gólu Calgary

Michael Frolík asistoval v pátečním utkání NHL u jediné branky Calgary. To doma podlehlo New Yorku Rangers 1:3 a český hokejový útočník byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.  Přihrávku si připsal také Tomáš Nosek, který s Vegas prohrál s Ottawou 4:5. David Rittich zůstal mezi náhradníky Flames.

Calgary po akci Frolíka vyrovnalo v závěru první třetiny na 1:1, když střelu českého útočníka dorazil Brett Kulak. Rangers ale v prostřední části uteklo brankami Pavla Bučněviče a Ryana Spoonera do dvoubrankového trháku, který udrželi i díky vynikajícím výkonu Henrika Lundqvista. Švédský gólman kryl padesát střel, pět z nich vyslal aktivní Frolík.

Vegas ve třetí třetině smazalo dvoubrankové manko a Nosek stál u trefy na 4:4. Český útočník získal v oslabení puk v obranném pásmu a z následného protiútoku se i proti přesile prosadil Ryan Carpenter. Ottawa si ale za necelou minutu vzala vedení zpět a skóre se až do závěrečného klaksonu už nezměnilo.

V pátečním programu NHL exceloval Nathan MacKinnon, který řídil dvěma góly a třemi přihrávkami kanonádu Colorada 7:1 nad Minnesotou. Zazářil také Alex Galchenyuk, jenž hattrickem a jednou přihrávkou režíroval výhru Montrealu 6:3 na ledě New Yorku Islanders.

Taylor Hall bodoval ve všech posledních sedmnácti zápasech New Jersey, a tak dlouhou sérii nezaznamenal žádný hráč v klubové historii Devils. Kanadský útočník vyrovnal šikovnou tečí skóra na ledě Caroliny na 1:1. Teuvo Teräväinen ale strhl v 50. minutě vedení opět na stranu domácích, kteří nakonec zvítězili 3:1. Hall gólem pokořil i hranici sedmdesáti bodů, což se v klubu povedlo naposledy Iljovi Kovalčukovi a Patrikovi Eliášovi v sezoně 2011/12.