Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gabi, chybíš nám, vzkazují soupeřky Koukalové. Kuzminová žertovala o těhotenství

Gabi, chybíš nám, vzkazují soupeřky Koukalové. Kuzminová žertovala o těhotenství

Zdravotní stav se nelepší. V nominaci dál chybí. A údajně to už sama vzdala a od Vánoc netrénuje. „Řekli jsme, že vydáme prohlášení,“ zopakoval šéf biatlonového svazu Jiří Hamza, nicméně se zdá být na 99 % hotovo – a Gabriela Koukalová kvůli bolavým lýtkům zřejmě na olympiádě v Pchjongčchangu startovat nebude. Oficiální ano/ne má padnout v pondělí v týmovém stanovisku. Jak se na možnou neúčast české hvězdy dívají její největší soupeřky?


Anastasia Kuzminová

Slovensko

„Stále čekáme na nějaké vyjádření, v médiích se ještě neobjevilo, asi je to stále otevřená otázka. Vypadá to, že Gabi pořád ještě trénuje, tak uvidíme, jestli olympiádu stihne a pojede tam. Je to každopádně sportovec, který v biatlonovém pelotonu chybí. Každý teď čeká, co s ní bude, je to období očekávání. Určitě bych jí návrat přála, je to silný sportovec a nebylo by na škodu se s ní porovnat na trati a střelnici. Zároveň by to ale pro ni byla v případě návratu velká zkouška jejích nervů a těla. Na tak dlouho vynechat soutěže, není to dobré. U mne byla dříve jiná příčina, proč jsem nejezdila a nedá se to porovnat. Když se ale narodilo první dítě, tak jakoby zregeneroval organismus. Po druhém to už bylo s návratem těžší a trvalo to déle, ale povedlo se. Takže když vyhlásí, že je těhotná, určitě jí to budu přát.“ (směje se)

Dorothea Wiererová

Itálie

„Jsem za Gabi moc zklamaná, že nemůže jet, pokud navíc nebude moci startovat na olympiádě. Nicméně myslím, že je mnohem důležitější, aby se uzdravila. Pokud by to neudělala, mohla by potom mít ten problém napořád. Ale nevím, o čem její problém přesně je, nikdo nám nic neřekl. Přesto doufám, že bude zdravá a odjede ještě nějaké závody, než sezona skončí.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744