Očekávané derby skončilo bez vítěze. Fotbalisté Slavie doma remizovali se Spartou 1:1. V 81. minutě otevřel skóre Václav Kadlec, v závěru srovnal z penalty Milan Škoda.

Červenobílí tak sice ani ve dvacátém soutěžním utkání pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohráli, ale zároveň nevyužili šanci po sobotní remíze vedoucí Plzně poskočit zpět do čela tabulky. Na Viktorii dál ztrácejí z druhého místa jeden bod. Třetí Sparta i ve druhém duelu pod novým koučem Petrem Radou remizovala a na Slavii má devítibodové a na Plzeň desetibodové manko.

Slavii chyběl karetně potrestaný Sýkora a místo něj dostal poprvé od zimního příchodu z Jablonce šanci v základní sestavě Tecl. Sparta nasadila uzdraveného kapitána Lafatu či Konatého, měla ale problémy se složením obrany. K dispozici nebyl potrestaný Michal Kadlec ani indisponovaný Mazuch a na pozici stopera tak netradičně nastoupil Mareček.

V první půli však Letenští v defenzivě příliš práce neměli. Přestože domácí šli do 287. ligového derby s lepší formou a v roli favorita, úvod patřil spíše Spartě, která překvapivě lépe kombinovala.

K velkým šancím to ale nevedlo. Výjimkou byla 30. minuta, kdy se po centru z přímého kopu zjevil sám před domácí brankou Mareček, ale v gólové pozici špatně trefil míč. Slavia ze sebe setřásla viditelnou nervozitu až v druhé části první půle, Koubka však do pauzy nijak výrazněji neohrozila.

Také po přestávce se hrál opatrný fotbal. Domácí mírně přidali a v 57. minutě se protáhl ze strany do vápna Barák, jeho zpětnou přihrávku ale odvrátil hostující Vácha na roh.

Slávistický kouč se pokusil oživit ofenzivu tím, že stáhl ze hry Tecla a nasadil druhého útočníka Mešanoviče. Domácí ale dál nepřipomínali tým s nejlepší ligovou ofenzivou a devět minut před koncem je stihl trest. Hosté dobře zakombinovali, Konaté poslal balon do malého pokutového území, kam si naběhl Kadlec a zblízka zavěsil. Vstřelil svůj první gól od září.

Slavia navzdory nepřesvědčivému výkonu nakonec vydřela aspoň bod. V poslední minutě přepadl přes Karavajevovu nohu ve vápně střídající Mingazov a sudí Franěk nařídil penaltu. Škoda navzdory tomu, že Koubek vystihl směr střely, srovnal a připsal si třináctý gól v ligové sezoně.

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.