GALERIE: Dusno v Opavě. Fanoušci Baníku se střetli s těžkooděnci, zadržených je 50 lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Dusno v Opavě. Fanoušci Baníku se střetli s těžkooděnci, zadržených je 50 lidí

GALERIE: Dusno v Opavě. Fanoušci Baníku se střetli s těžkooděnci, zadržených je 50 lidí

Policie v Opavě zadržela dnes zadržela při potyčkách u stadionu 50 fotbalových fanoušků, zejména příznivců ostravského Baníku. Mezi zraněnými z celé akce jsou i policisté, řekl ČTK ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Policejní zásah pokračuje i po skončení zápasu, protože ve městě vznikají další, byť drobnější konflikty, dodal. Jak to ve městě vypadalo, se podívejte v galerii. 

V době utkání létaly v okolí stadionu dělbuchy, na místě hlídali agresivní fanoušky i těžkooděnci. V davu byli podle policie hlavně nespokojení ostravští fanoušci, kteří se nedostali na stadion na zápas druhé fotbalové ligy.

Záběry ze střetu fanoušků z policií 

 Policie vyslala do opavské akce přes 400 svých mužů a žen. Poškozeno bylo několik policejních vozů. „V tuto chvíli upřesňujeme, zda jde v případě zadržených o přestupky, nebo o trestné činy, řekl ČTK Kužel.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.