Gól roku? Fotbalista v německé lize běžel 71 metrů za 9,3 vteřiny

iSport.cz

12. 09. 2017 • 11:22

Ten gól míří do fotbalových učebnic. Timo Werner v pátečním bundesligovém duelu Lipska v Hamburku (2:0) předvedl, v čem tkví jeho mimořádné kvality. Teprve 21letý reprezentační útočník vstřelil druhou branku Lipska po bleskovém protiútoku - v Německu mu spočítali, že na 71metrový sprint s balonem zakonečným precizní střelou potřeboval pouze 9,3 vteřiny. „Frajer,“ smeká nad uměním obřího fotbalového talentu sparťanský trenér mladšího dorostu David Holoubek, který pro iSport.cz celou situaci rozebral.

Werner v pátek večer ilustroval, kam se ubírá fotbalová moderna. Hamburk v 75. minutě zahrával roh, obránci Lipska situaci zvládli a odkopli balon do bezpečí. Těsně před půlící čarou hlídkovali dva domácí obránci, jenže jim to nebylo nic platné.

Útočník Lipska se dostal k volnému míči jako první a v plném sprintu se prosmýkl mezi obránci. Oba protihráči se ho snažili zastavit, leč marně.

Werner ustál pokusy o nedovolené zákroky a v maximální rychlosti pronikl až do pokutového území. Na hranici vápna zvládl zakončit a míč skončil v síti.

3657126:article:true:true:true

„Vzadu zůstali dva obránci Hamburku na jednoho, což je správně. Měli by takovou situaci ubránit. Jenže kvůli pozdní reakci na odkopnutý míč, který nebyl adresný, vznikla chyba,“ říká sparťanský trenér mládeže David Holoubek.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

SDÍLET