Golfistka Spilková se chystá na americké turnaje, poprvé v kariéře si zahraje major US Open | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Golfistka Spilková se chystá na americké turnaje, poprvé v kariéře si zahraje major US Open

Golfistka Spilková se chystá na americké turnaje, poprvé v kariéře si zahraje major US Open

Americká mise a větší ochutnávka elitního okruhu LPGA čeká v nadcházejících týdnech golfistku Kláru Spilkovou. Premiérově si zahraje major US Open a znovu dostala pozvánku také na PGA Championship.

Před US Open, které se koná začátkem června, si aktuálně třetí hráčka pořadí evropské série LET zahraje ještě turnaj LPGA Kingsmill Championship. „Další tři turnaje LPGA, která je cílem v další sezoně, jsou rozjednané na šedesát sedmdesát procent,“ řekl na tiskové konferenci manažer Spilkové Petr Žák.

Třiadvacetiletá Spilková letos hraje osmou sezonu na evropské LET, která má problémy s turnaji. Letos hrála Češka jen tři akce, z toho dvě v Austrálii, a přitakala, že posun na americkou LPGA by byl logickým vývojem v kariéře. "Ano. Pro mě je nejdůležitější hrát na nejlepších turnajích a dostat se dál," řekla.

Na podzim proto pustí podruhé do kvalifikace o LPGA, ale ve větší míře si vrcholné americké turnaje zkusí nyní od května do července. „Strašně se těším na to, co mě čeká. Cítím se dobře, hraju fajn a chci procházet cutem,“ plánovala.

Do Ameriky vyrazí v neděli s caddiem Martinem Konečným. Po turnaji LPGA ve Virginii plánuje před US Open vyrazit ještě na nižší americkou sérii Symetra Tour. „Rozehraju se a dám před US Open hru dohromady,“ řekla.

Major US Open označila Spilková za jeden z nejnáročnějších turnajů. „A asi nejsledovanější. V Americe je golf vnímaný jinak než v Evropě. Lidi chodí už na cvičná kola, ale jinak jsou hřiště stejná a jamky mají stejný rozměr,“ poznamenala.

Americká zkušenost bude pokračovat koncem června. Hrát by mohla turnaj LPGA v Arkansasu a určitě major PGA Championship. Na ten dostala znovu pozvánku díky tomu, že je členkou globálního týmu KPMG, hlavního partnera akce.

V létě se představí také v Evropě. V červenci se chystá na Scottish Open a začátkem srpna na major British Open, kam se kvalifikovala loňskou výhrou na turnaji LET v Rabatu. „Tam vezmu trenéra,“ připomněla kouče Lukáše Martince.

S předstihem už zjišťuje informace o kvalifikačních turnajích na LPGA. Nejspíše bude muset projít všemi čtyřmi fázemi. „LET letos nemá výhody. Zkoumáme, jak to bude. Cítím, že bych zase chtěla kvalifikaci zkusit,“ řekla Spilková.

Na druhou stranu přiznala, že je Amerika vzdálenější. „Cítím se doma v Evropě, ale vždycky se to dá nějak nakombinovat, aby to vyhovovalo,“ uvedla.

Hráčka i manažer už myslí rovněž na olympijské hry v Tokiu 2020. Při premiéře pod pěti kruhy skončila Spilková předloni v Riu de Janeiro osmačtyřicátá. „Vizualizuju si, jak stojím na stupínku a mám medaili. To je fakt, to není sranda,“ prohlásila.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.