Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Golfistka Spilková se chystá na americké turnaje, poprvé v kariéře si zahraje major US Open

Golfistka Spilková se chystá na americké turnaje, poprvé v kariéře si zahraje major US Open

Americká mise a větší ochutnávka elitního okruhu LPGA čeká v nadcházejících týdnech golfistku Kláru Spilkovou. Premiérově si zahraje major US Open a znovu dostala pozvánku také na PGA Championship.

Před US Open, které se koná začátkem června, si aktuálně třetí hráčka pořadí evropské série LET zahraje ještě turnaj LPGA Kingsmill Championship. „Další tři turnaje LPGA, která je cílem v další sezoně, jsou rozjednané na šedesát sedmdesát procent,“ řekl na tiskové konferenci manažer Spilkové Petr Žák.

Třiadvacetiletá Spilková letos hraje osmou sezonu na evropské LET, která má problémy s turnaji. Letos hrála Češka jen tři akce, z toho dvě v Austrálii, a přitakala, že posun na americkou LPGA by byl logickým vývojem v kariéře. "Ano. Pro mě je nejdůležitější hrát na nejlepších turnajích a dostat se dál," řekla.

Na podzim proto pustí podruhé do kvalifikace o LPGA, ale ve větší míře si vrcholné americké turnaje zkusí nyní od května do července. „Strašně se těším na to, co mě čeká. Cítím se dobře, hraju fajn a chci procházet cutem,“ plánovala.

Do Ameriky vyrazí v neděli s caddiem Martinem Konečným. Po turnaji LPGA ve Virginii plánuje před US Open vyrazit ještě na nižší americkou sérii Symetra Tour. „Rozehraju se a dám před US Open hru dohromady,“ řekla.

Major US Open označila Spilková za jeden z nejnáročnějších turnajů. „A asi nejsledovanější. V Americe je golf vnímaný jinak než v Evropě. Lidi chodí už na cvičná kola, ale jinak jsou hřiště stejná a jamky mají stejný rozměr,“ poznamenala.

Americká zkušenost bude pokračovat koncem června. Hrát by mohla turnaj LPGA v Arkansasu a určitě major PGA Championship. Na ten dostala znovu pozvánku díky tomu, že je členkou globálního týmu KPMG, hlavního partnera akce.

V létě se představí také v Evropě. V červenci se chystá na Scottish Open a začátkem srpna na major British Open, kam se kvalifikovala loňskou výhrou na turnaji LET v Rabatu. „Tam vezmu trenéra,“ připomněla kouče Lukáše Martince.

S předstihem už zjišťuje informace o kvalifikačních turnajích na LPGA. Nejspíše bude muset projít všemi čtyřmi fázemi. „LET letos nemá výhody. Zkoumáme, jak to bude. Cítím, že bych zase chtěla kvalifikaci zkusit,“ řekla Spilková.

Na druhou stranu přiznala, že je Amerika vzdálenější. „Cítím se doma v Evropě, ale vždycky se to dá nějak nakombinovat, aby to vyhovovalo,“ uvedla.

Hráčka i manažer už myslí rovněž na olympijské hry v Tokiu 2020. Při premiéře pod pěti kruhy skončila Spilková předloni v Riu de Janeiro osmačtyřicátá. „Vizualizuju si, jak stojím na stupínku a mám medaili. To je fakt, to není sranda,“ prohlásila.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1