Gretzky si zahraje v Simpsonech, svou postavu sám namluví

Info.cz

18. 11. 2016 • 17:18

Díl s nejproduktivnějším hokejistou v historii NHL bude mít ve Spojených státech premiéru 11. prosince. 

„Zkusili jsme ho oslovit," řekl dlouholetý výkonný producent populárního seriálu Al Jean, jak se spolupráce s rodákem z kanadského Brantfordu zrodila. „Hledali jsme hrdiny pro zimní období, jako jsou Santa Claus a Jack Frost. A nemůže být větší hokejový hrdina, než je Wayne Gretzky," uvedl Jean.

Pětapadesátiletý „The Great One", jak zní Gretzkého přezdívka, hrál během kariéry za Edmonton, Los Angeles, St. Louis a New York Rangers. Za 21 sezon odehrál v základní části 1487 zápasů, v nichž si připsal 2857 bodů za 894 gólů a 1963 asistencí.

Je nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem i nejlepším nahrávačem. Pořadí produktivity historie NHL vede před Markem Messierem, stále hrajícím Jaromírem Jágrem a Gordiem Howem, kterého Jean jako velký fanoušek Detroitu v minulosti zmínil v seriálu již před 24 lety.

„Lidé se dohadují o mnoha věcech, ale nikdy nemají neshody o tom, kdo je nejlepším hokejistou historie. Vždy se shodnou na něm," řekl Jean o Gretzkém, jenž nahrával svůj part během léta. „Myslím, že není nikdo v žádné profesi lepší, než je Gretzky jako hokejista. Má navíc v zásobě hodně příběhů a bylo potěšení se s ním potkat," doplnil Jean.

V nejdéle běžícím americkém seriálu, jehož se natočilo už přes 600 epizod, se postupem doby objevila dlouhá řada osobností a také sportovců. „A Gretzky je jedním z mých největších favoritů. Mohu říci, že ve svém sportu už jsou pro mě podobnými mistry svého řemesla snad jen sestry Williamsovy v tenisu a Magic Johnson v basketbalové NBA," řekl Jean.

SDÍLET