Hejnová přijde o týmové ME, má zdravotní problémy s achilovkou | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hejnová přijde o týmové ME, má zdravotní problémy s achilovkou

Hejnová přijde o týmové ME, má zdravotní problémy s achilovkou

Překážkářka Zuzana Hejnová chybí v sestavě atletické reprezentace na Superligu mistrovství Evropy družstev, která se koná příští týden ve francouzském Lille. Hejnová bude šetřit bolavou achilovku a chce se soustředit na přípravu na MS v Londýně.


„Po dohodě s Danou vynecháme mistrovství Evropy družstev a budeme se koncentrovat na přípravu na Londýn,“ uvedla Hejnová. „Mrzí mě, že ve Francii s týmem nebudu, reprezentovat pro mě vždy bylo a bude čest. Mým hlavním cílem v letošní sezóně nadále zůstává obhájit na mistrovství světa v Londýně a získat další medaili pro Českou republiku.”

Hejnová má s achilovkami dlouhodobé problémy. Vloni musela vynechat značnou část sezony a tréninkové manko pak snížilo její šance na olympijskou medaili v Riu, kde skončila čtvrtá. Letos zahájila dvěma starty na Diamantových ligách v Euegene (54,50) a v Římě (55,27).

„Konzultovali jsme situaci s šéflékařem atletické reprezentace Jiřím Neumannem a doktorkou Karolínou Bílkovou. Start na Evropě nedoporučili,“ vysvětlila Dana Jandová, trenérka Hejnové. „Tři náročné starty na evropském šampionátu by znamenaly velký risk pro Zuzčinu achilovku, kvůli které musela vynechat většinu minulé sezóny. Nechceme nic podcenit. Budeme se věnovat dobrému tréninku a regeneraci, aby byla Zuzka stoprocentně připravená na světový šampionát.”

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.