Hledá se trenér. Kdo po mistrovství světa v hokeji nahradí Jandače? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hledá se trenér. Kdo po mistrovství světa v hokeji nahradí Jandače?

Hledá se trenér. Kdo po mistrovství světa v hokeji nahradí Jandače?

Hokejové Česko dál hledá nového kouče národního týmu. Ten stávající, Josef Jandač, se definitivně domluvil na angažmá v ruském Magnitogorsku a po květnovém šampionátu v Dánsku uvolní post. Kdo za něj? Čerstvé stopy vedou k Liboru Zábranskému. „Jednání o nástupci vstoupila do závěrečné fáze,“ přiznává prezident svazu Tomáš Král.

V minulých dnech se pracovalo na naverbování Martina Straky k národnímu týmu na místo Josefa Jandače, jemuž končí smlouva a jenž odchází do KHL, jak včera oficiálně potvrdil. Ovšem podle posledních informací vysněný adept se po fázi rozmýšlení rozhodl vrátit pobídku a k řadě funkcí v Plzni další nepřidat. „Je to přesně tak. Měl by toho moc, nestíhal by všechno,“ řekl včera zdroj deníku Sport. Ten už dříve nadhodil, že v rámci svazového náběru hned za Strakou parkuje jméno Libora Zábranského, bosse Komety. A nyní veškeré indicie tuto tezi potvrzují.Volba šéfa národního týmu je poměrně choulostivá otázka. V éře protivného medailového půstu je třeba volit obzvlášť precizně. Reprezentace sebrala z ledu cenný kov naposledy na mistrovství světa 2012 ve Finsku, kdy tým Aloise Hadamczika přivezl domů bronz.

Od té doby ani cink. Celkem pět šampionátů, dvě olympiády, navrch Světový pohár ukončený v základní skupině. Hadamczik, Růžička, Vůjtek, Jandač. Všechno silná jména, pokaždé však stejný nebo obdobný finiš podniku. Ani v sestavě často vyšperkované nejlepšími Čechy z NHL se blyštivá odměna nedotáhla.

Více na iSport.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.