Hodiny do startu olympiády: Ceremoniál zkrátí mráz. Kdo zapálí oheň, je tajemství | info.cz

Články odjinud

Hodiny do startu olympiády: Ceremoniál zkrátí mráz. Kdo zapálí oheň, je tajemství

Olympiádu v Pchjongčchangu odstartuje ceremoniál v rytmu kvapíku. Bude se jednat o jeden z nejkratších úvodů Her v historii. Za vše může mimořádně chladné počasí. Slavnostního průvodu se za Českou republiku zúčastní kolem čtyřiceti sportovců, v jejichž čele ponese vlajku snowboardkrosařka Eva Samková.

Slavnostní zahájení pod diktátem počasí. Ač zpráva o tom, že je na zimních olympijských hrách zima, může znít komicky, faktem je, že dvacet stupňů pod nulou má na Hry značný vliv.

Hodně to bude znát už při samotném zahájení. Slavnostní ceremoniál potrvá jen dvě hodiny s ohledem na diváky, kteří budou vystaveni silnému chladu a větru. Organizátoři proto přichystali na stadionu zástěny proti větru, osmnáct vyhřívaných stanů a čtyřicet ohřívačů. Každý divák navíc dostane balíček na zahřátí. V něm najde pláštěnku, deku, čepici, hřejivé polštářky na ruce i nohy a hřejivou podložku na sezení.

Českou vlajku při nástupu výprav ponese Eva Samková, olympijská vítězka ve snowboardcrossu z olympiády v Soči v roce 2014. Samková by měla jít v čele čtyřicetičlenného zástupu reprezentantů. „Tolik jich tvrdilo, že tady budou a půjdou,“ prozradil Martin Doktor, šéf výpravy českého olympijského týmu.

Čtěte pokračování člán ku zde >>>

Všechny informace o olympiádě na iSport.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie