Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokej na OH: Češi se poprvé utkají s Koreou, v brance bude Francouz

Hokej na OH: Češi se poprvé utkají s Koreou, v brance bude Francouz

Čeští hokejisté ve čtvrtek vstoupí do olympijského turnaje. Pod pěti kruhy se  utkají s Koreou, která ještě nikdy nestartovala v elitní skupině mistrovství světa a v žebříčku Mezinárodní hokejové federace jí patří až 21. místo. Na olympiádě nebudou poprvé od zlatého Nagana (1998) startovat hráči z NHL.

Příprava končí a začíná to, na co jsme se všichni těšili, řekl trenér Josef Jandač po dnešním tréninku, kterému předcházelo oficiální focení reprezentace. Jeho součástí již byl dodatečně nominovaný Martin Růžička, zraněný Milan Gulaš naopak dnes odletěl domů.

První zápas vůbec nebude jednoduchý, i když by to měla být povinná výhra. Ale je to vstupní utkání, spousta hráčů na olympiádě nebyla, což platí i o Korejcích. Ale půjdou do toho s trochu lehčími hlavami, že nemají co ztratit, předpokládá Jandač.

V brance českého týmu bude Pavel Francouz, kterého trenéři určili jedničkou. Krýt záda mu bude Dominik Furch. Národní tým nastoupí se sedmi obránci a třinácti útočníky.

Který z beků zůstane v úvodu olympiády na tribuně, to chce Jandač zveřejnit až v den utkání, stejně tak informaci, zda třináctým útočníkem bude Růžička, nebo Dominik Kubalík. Všichni hráči se musí připravit na zápas, jako kdyby hráli. Jde nám o to, aby byli všichni 'in', vysvětlil Jandač.

Důležitost prvního utkání si uvědomují i samotní hráči. Viděli jsme Korejce v Rusku na Channel One Cupu, takže to není až tak neznámý soupeř. Mají tam pár Kanaďanů, kteří jim tam tvrdí muziku, mají dobrého gólmana, jsou rychlí a brusliví, takže pro nás bude důležité dobře začít a hrát svou hru, nekoukat na to, jestli proti nám stojí Jižní Korea, nebo Kanada, uvedl obránce Ondřej Němec.

Utkání základní skupiny A začne v Kangnungu ve čtvrtek ve 13:10 SEČ.

Předpokládaná sestava: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, O. Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán - Erat, Jan Kovář, Sekáč - Vondrka, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, T. Zohorna - Řepík, Horák, Birner.

Vše o olympiádě si můžete přečíst zde>>>

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.