Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokej ve stínu terorismu. Čechy mistrovství světa v Paříži příliš neláká, bojí se o bezpečnost

Hokej ve stínu terorismu. Čechy mistrovství světa v Paříži příliš neláká, bojí se o bezpečnost

Jízdenek a letenek na květnové termíny mistrovství světa v hokeji v Německu a Francii je stále dost. Autobusové společnosti jsou připraveny v případě nárůstu poptávky vypravit další spoje. Poptávka po zájezdech není příliš vysoká.

Světový šampionát se v Paříži a Kolíně nad Rýnem uskuteční od 5. do 21. května. Češi se ve francouzské metropoli postupně utkají s Kanadou, Běloruskem, Finskem, Norskem, Slovinskem, Francií a Švýcarskem.

Podle společnosti Eurolines je zatím největší zájem o spoje 3. a 5. května do Paříže. „Což odpovídá úvodním zápasům českého týmu s Kanadou a s Běloruskem," uvedla Michaela Schüllerová ze společnosti.

"Na našich autobusových linkách, které odjíždí v době šampionátu směr Paříž a Kolín, už máme poslední volná místa. Žádnou speciální linku neplánujeme, nicméně ve chvíli, kdy by byl při naplnění kapacit velký zájem o další jízdenky, zvážíme přidání dalšího spoje," řekla mluvčí RegioJet Klára Majíčková.

I FlixBus má volná místa na linkách do Paříže. „Zaznamenali jsme již zvýšení zájem o skupinové rezervace na našich spojích z Prahy do Paříže, a to právě před dny a ve dnech, kdy bude hrát český národní tým," uvedla mluvčí společnosti Nina Göbbels. V případě vyšší poptávky je také FlixBus připraven autobusy přidat.

České aerolinie kvůli šampionátu neevidují skokový růst zájmu o letenky do Paříže či Düsseldorfu, který je od Kolína hodinu jízdy. Podle údajů Student Agency ceny letenek do Paříže meziročně klesly. Zatímco loni zaplatili fanoušci za letenku do francouzské metropole v tomto období v průměru 4408 Kč, letos 3984 Kč.

Poptávka po zájezdech je vlažná. „Zájem je poměrně slabý. Je to slabší než MS v Moskvě. Pro mě je to překvapivé. Možná je to spojeno s bezpečností v Evropě," uvedl Ladislav Peška z cestovní kanceláře SLAN tour.

Zpřísněná bezpečnostní opatření ve Francii po sérii teroristických útoků se dotknou i hokejového mistrovství. Pořadatelé pařížské části šampionátu se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény. Poslední teroristický útok se v Paříži odehrál minulý týden, kdy byl v centru města na třídě Champs-Élysées zabit policista a zraněni další dva policisté a zahraniční turistka. Zvýšená bezpečnostní opatření budou panovat i v Kolíně nad Rýnem, kde se vedle základní části a čtvrtfinále uskuteční semifinále a medailové boje.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link