Hokejista Marek Svatoš se podle americké policie předávkoval

Michaela Kratochvílová

06. 12. 2016 • 12:23

Bývalý slovenský hokejový útočník Marek Svatoš, kterého našla manželka zkraje listopadu mrtvého v ložnici v jejich domě v Denveru, zemřel na předávkování. Příčinu smrti čtyřiatřicetiletého sportovce potvrdilo vyšetřování amerických policistů.

Marek Svatoš

Košický rodák byl v roce 2001 draftován z 227. místa týmem Colorado Avalanche. Nejprve v zámoří působil v týmech nižších soutěží, v roce 2003 poprvé nakoukl do NHL. V dresu Colorada odehrál pět celých sezon, jeho kariéru ovlivňovala častá zranění. Kariéru zakončil na Slovensku – se Slovanem Bratislava si zahrál KHL, po roce v rodných Košicích ukončil před dvěma lety své působení ve vrcholovém sportu.

Vyšetřovací verzi, o které se už nějaký čas mluvilo, potvrdilo vyšetřování policie v Denveru, kde Slovák žil se svou rodinou.

V těle sportovce odhalily rozbory jak přítomnost Xanaxu, který se používá jako lék proti úzkosti, tak také morfin a kodein. Hokejista si v minulosti prošel závislostí na heroinu a podle zprávy koronera, kterou cituje deník Denver Post, v současnosti docházel na terapii. Mimo jiné se u něj před časem objevily sebevražedné tendence, těžko snášel stresové faktory a trpěl depresemi.

Svatoše našla podle dostupných informací 5. listopadu po půlnoci jeho manželka Diana bez známek života v ložnici. Přivolané složky integrovaného záchranného systému už pouze konstatovaly smrt. 

SDÍLET