Hokejista Marek Svatoš se podle americké policie předávkoval | info.cz

Články odjinud

Hokejista Marek Svatoš se podle americké policie předávkoval

Bývalý slovenský hokejový útočník Marek Svatoš, kterého našla manželka zkraje listopadu mrtvého v ložnici v jejich domě v Denveru, zemřel na předávkování. Příčinu smrti čtyřiatřicetiletého sportovce potvrdilo vyšetřování amerických policistů.

Někdejší útočník týmu Colorado Avalanche, který před dvěma lety ukončil aktivní hráčskou kariéru, zemřel zkraje listopadu na předávkování. 

Marek Svatoš
Košický rodák byl v roce 2001 draftován z 227. místa týmem Colorado Avalanche. Nejprve v zámoří působil v týmech nižších soutěží, v roce 2003 poprvé nakoukl do NHL. V dresu Colorada odehrál pět celých sezon, jeho kariéru ovlivňovala častá zranění. Kariéru zakončil na Slovensku – se Slovanem Bratislava si zahrál KHL, po roce v rodných Košicích ukončil před dvěma lety své působení ve vrcholovém sportu.

Vyšetřovací verzi, o které se už nějaký čas mluvilo, potvrdilo vyšetřování policie v Denveru, kde Slovák žil se svou rodinou.

V těle sportovce odhalily rozbory jak přítomnost Xanaxu, který se používá jako lék proti úzkosti, tak také morfin a kodein. Hokejista si v minulosti prošel závislostí na heroinu a podle zprávy koronera, kterou cituje deník Denver Post, v současnosti docházel na terapii. Mimo jiné se u něj před časem objevily sebevražedné tendence, těžko snášel stresové faktory a trpěl depresemi.

Svatoše našla podle dostupných informací 5. listopadu po půlnoci jeho manželka Diana bez známek života v ložnici. Přivolané složky integrovaného záchranného systému už pouze konstatovaly smrt. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie