Hokejová liga začala před 80 lety. Sparta tehdy remizovala s Vítkovicemi | info.cz

Články odjinud

Hokejová liga začala před 80 lety. Sparta tehdy remizovala s Vítkovicemi

Byla neděle a hokejisté si splnili dávný sen. „Tak přece se zahájila po všech obavách ligová soutěž klubů v kanadském hokeji,“ jásal sportovní týdeník Star. První tři zápasy se hrály na přírodním ledě 3. ledna 1937. Úplně nejdřív se začalo snad v Ostravě, kde Vítkovice remizovaly se Spartou 1:1. 

Pravidelná celostátní hokejová liga přišla na svět před osmdesáti lety. O mistrovský titul se hrálo turnajovým způsobem už dřív, například vůbec první duel na kluzišti Slavie v lednu 1924 zaštítil prezident T. G. Masaryk. Od roku 1933 se hrály župní šampionáty, vítězové regionů hráli o mistra Země české, moravskoslezské a slovenské, poté o mistra svazu a nakonec o mistra republiky. V tomto duelu se střetli vítězové šampionátu československého a německého svazu.

Zahájení skutečné ligy dost záleželo na rozhodnutí pražského giganta LTC. Hvězdami nabitý celek měl bohatý mezinárodní program. Hrál něco na způsob současné Ligy mistrů proti předním evropským týmům a bez domácí soutěže by se klidně obešel.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA WEBU ISPORT.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie