Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokejová škatulata: Zábranský odmítl trénovat reprezentaci, Straka končí jako hlavní trenér Plzně

Hokejová škatulata: Zábranský odmítl trénovat reprezentaci, Straka končí jako hlavní trenér Plzně

Martin Straka odmítl v minulých dnech nabídku na trénování hokejové reprezentace a dnes oznámil konec i na lavičce Plzně, kterou už nepovede jako hlavní trenér. Reprezentační nabídku odmítl i Libor Zábranský. Ten se chce věnovat výhradně trénování Komety Brno, jejíž je zároveň majitelem a generálním manažerem. 

Hokejisty extraligové Plzně již nepovede jako hlavní trenér Martin Straka. Od příští sezony tým převezmou dosavadní asistenti Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík. Straka, který je majitelem klubu, si ponechá funkci generálního manažera.

Pětačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník se na střídačku posunul v říjnu 2016, kdy od mužstva odvolal svého staršího bratra Michala. Původně měl být trenérem jen dočasně, nakonec ale u týmu zůstal. V letošním roce Plzeň dovedl k vítězství v základní části extraligy, v play off Západočeši prohráli v semifinále s Brnem.

Plzeňský kouč v minulých dnech odmítl nabídku na trénování hokejové reprezentace.

Zábranský reprezentaci trénovat nebude

Českou hokejovou reprezentaci nebude trénovat ani Libor Zábranský. „Velice si vážím toho, že jsem se dostal mezi kandidáty na post hlavního kouče národního týmu. Zůstávám ale s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout,“ uvedl Zábranský na webu Komety.

U národního týmu po květnovém mistrovství světa skončí po dvou letech Josef Jandač. Hlavním důvodem, proč se Zábranský rozhodl, že ho nenahradí, je rodina. Chce se věnovat dětem.

„Strašně si vážím Tomáše Krále (prezidenta hokejového svazu), koneckonců i kvůli němu jsem před dvěma lety přijal místo ve výkonném výboru svazu. Na toto téma jsme spolu mluvili často, dokonce i v průběhu finálové série. Není potřeba nic natahovat a hledat v tom vědu. Mám strašnou spoustu rozdělané práce v klubu, nechtěl bych, abychom se v tom dále pitvali,“ řekl Zábranský.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.