Hokejové retro na obzoru. Proti Jágrovi nastoupí za Benátky Nedvěd | info.cz

Články odjinud

Hokejové retro na obzoru. Proti Jágrovi nastoupí za Benátky Nedvěd

Kdyby vám někdo před měsícem řekl, že tuto sobotu proti sobě v Liberci nastoupí k mistrovskému mači Jaromír Jágr a Petr Nedvěd, navíc nejspíš před televizními kamerami v přímém přenosu ČT, asi byste dotyčnému vystavili okamžitě umístěnku do drahého sanatoria. A přesto je to velmi reálné, dokonce vysoce pravděpodobné.


Jaromír Jágr v kladenském trikotu na jedné straně, na druhé v dresu Benátek nad Jizerou Petr Nedvěd. Ten první se vrací ze štace v Calgary s cílem dotlačit tým do extraligy, ten druhý se chystá naskočit symbolicky do sestavy prvoligové liberecké farmy právě proto, že jejím soupeřem má být majitel čísla 68.Je v tom kus symboliky, Nedvěd je kamarádem Jágra, někdejším kumpánem z éry v Pittsburghu, kde vedle sebe hráli dvě sezony a řádili jako černá ruka. V období dvou sezon 1995-97 Nedvěd za Penguins nabral 170 bodů, Jágr neuvěřitelných 244.

A teď by proti sobě měli znovu nastoupit. Ještě stále 45letý Jágr a už 46letý Nedvěd. „Tenhle nápad se zrodil v hlavě Petra Syrovátka,“ řekl Petr Nedvěd iSport.cz na adresu majitele libereckého klubu. Tomu Benátky ve WSM lize fungují jako farma. Nedvěd je bývalým dlouholetým kapitánem Bílých Tygrů, pod Ještědem odehrál plných šest let, než na jaře roku 2014 ukončil dlouholetou kariéru.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie