Články odjinud

Hokejový král: Hráčem sezony je plzeňský útočník Gulaš

Hokejový král: Hráčem sezony je plzeňský útočník Gulaš

Hokejistou sezony se stal Milan Gulaš z Plzně. Dvaatřicetiletý útočník si ze slavnostního večera Tipsport extraligy odnesl rovněž ocenění jako nejproduktivnější hráč soutěže, čímž výrazně pomohl Škodě vyhrát základní část. Právě vítězi Prezidentského poháru Plzni a úspěšnému obhájci titulu Kometě Brno patřilo pódium v pražském Clarion Congress Hotelu především.

Gulaš má za sebou skvělou sezonu, v níž po návratu z Färjestadu potvrdil pověst produktivního útočníka a výborného střelce. Ve 48 zápasech základní části nasbíral 61 bodů za 23 gólů a 38 asistencí a vévodil i pořadí nahrávačů. Ve vyřazovacích bojích přidal přes zranění za čtyři starty gól a nahrávku. Plzeň v semifinále nestačila na Brno a získala bronz.

Nejlepším trenérem se v anketě vyhlašované ČTK stal kouč mistrovského týmu Brna Libor Zábranský, který je zároveň i majitelem klubu. Cenu Václava Paciny, která je určena nejlepšímu hráči play off, obdržel tahoun Komety Martin Erat. Stejně jako loni se jeho spoluhráč Marek Čiliak stal nejlepším gólmanem.