„Hrozili mi i zastřelením.“ Biatlonový šéf Hamza promluvil o boji s dopingem | info.cz

Články odjinud

„Hrozili mi i zastřelením.“ Biatlonový šéf Hamza promluvil o boji s dopingem

Už se mu nelíbilo, jak se v biatlonu přehlížejí problémy v boji s dopingem. Předseda Českého svazu biatlonu Jiří Hamza patří dnes k nejviditelnějším osobnostem, které usilují o přísnější potrestání podvádějících závodníků. 

Vedení světového biatlonu dlouho výrazně nereagovalo na závěry zpráv světové antidopingové agentury WADA o státem podporovaném dopingu v Rusku a navzdory doporučením Mezinárodního olympijského výboru mu přidělilo pořádání MS v roce 2021.

Český biatlon se nakonec rozhodl otevřeně vystoupit a požadovat nápravu. Českou výzvu podpořili i samotní biatlonisté, kteří vyzvali Mezinárodní biatlonovou unii IBU k ráznému řešení. Výzvu Michala Šlesingra a Martina Fourcada podepsalo více než 150 závodníků.

„Bez nich by to nemělo takovou sílu. Musím ocenit právě Martina Fourcada, který se do toho opřel tvrdě. Teď už není cesta zpátky a IBU se k tomu bude muset postavit čelem,“ řekl Hamza v prvním dílu nového pořadu iSport TV Overtime.

Kvůli svým postojům se stal Hamza terčem ostrých výhrůžek. „Dokonce mi píšou, že mě zastřelí, ale to jsou jen hackeři, není potřeba tomu dávat důležitost.“ Podobné zprávy prý dostávají i Fourcade a Šlesingr.

CELÝ ČLÁNEK A VIDEOROZHOVOR NAJDETE NA iSPORT.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie